X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wesele w cieniu koronawirusa. Będą nowe obostrzenia?

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 06:29
Organizacja ślubów i wesel w czasach pandemii koronawirusa jest szczególnie trudne, a będzie jeszcze trudniejsze, bo prawdopodobnie szykują się nowe obostrzenia. To dlatego, że uroczystości weselne stały się źródłem zakażeń.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/LL_studio

Posłuchaj
03:51 2020_08_05-06-20-34_Zapraszamy_do_Trojki_ranek_wesela.mp3 Wesele w czasach pandemii – z czym mierzą się organizatorzy? (Zapraszamy do Trójki – ranek)

 

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia zmianę legislacji w sprawie

ślub wesele 1200 free
Organizacja ślubów i wesel w czasach pandemii koronawirusa jest szczególnie trudne, a będzie jeszcze trudniejsze, bo prawdopodobnie szykują się nowe obostrzenia. To dlatego, że uroczystości weselne stały się źródłem zakażeń.

wesel. Wyjaśnił, że część z nich odpowiada za nowe ogniska koronawirusa. – Naprawdę trzeba wziąć to sobie do serca i zacząć być odpowiedzialnym i rozważnym. Podobnie jak z maseczkami, podobnie z tymi weselami i spotkaniami rodzinnymi. Dopuszczalne jest 150 osób i trzymajmy się tego. Nie może być 300-400 – powiedział.

Nowe zasady

Minister zdrowia mówił też o pomyśle rejestrowania dużych spotkań, w tym wesel, po to, by można było łatwiej prowadzić dochodzenie. Rejestracja miałaby również polegać na zgłaszaniu listy gości, którzy na tym weselu bawią się naprawdę.

– Mam mieć w bazie dane wszystkich swoich gości – imię, nazwisko, adres, numer telefonu. Jak to ma się do życzeń składanych pod kościołem czy urzędem stanu cywilnego? Do sytuacji, w której ludzie dają sobie buziaki, a później przychodzą na salę weselną i mają siedzieć dwa metry od siebie w maseczkach? – zastanawia się Krzysztof Maliszewski, właściciel sali weselnej pod Warszawą.

Zdjęcie ilustracyjne  Foto: shutterstock.com/sandyman Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/sandyman

Jak się bawić, to z dystansem

Wesele w czasach pandemii to także duże zmiany, jeżeli chodzi o popularne zabawy weselne. Tu animatorzy, w tym Marek Bałuta, muszę wykazać się sporą kreatywnością. – Zdecydowanie lepiej pewnych zabaw nie proponować –popularnych węży, korowodów, które wymagają trzymania się za biodra czy ręce. Jest szereg innych animacji, które jeszcze bardziej zbliżają ludzi oddechem, ustami, więc tego należy unikać – mówi wodzirej.

"Jest jak jest"

Niektóre pary już raz przeskładały wesele i nie chcą kolejnych zmian. Jedną z nich jest Pani Paulina i jej mąż, dla których marsz weselny zagra 20 września. – To drugie podejście, bo pierwsze było w czerwcu. Pierwsze nie było pewne, tak samo, jak nie jest pewnie teraz. Sytuacja jest, jaka jest i musimy stawić temu – podsumowuje.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autorka materiału reporterskiego: Izabela Woźniak
Data emisji: 5.08.2020
Godzina emisji: 6.20

kr

Czytaj także

Koronawakacje pod gołym niebem – na co warto się przygotować?

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 06:30
W tym roku wielu z nas, zamiast wyjazdu do hotelu w "ciepłych krajach", wybierze wypad pod namiot. Jak przygotować się na pobyt w leśnej głuszy? To pytanie Agnieszka Loch z Radia Katowice zadała Julii i Markowi Mrozom – harcerzom z dwóch pokoleń. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"COVID-owe" kolonie. Jak radzą sobie dzieci i opiekunowie?

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 06:26
Jak podaje MEN, w roku 2020 zarejestrowano ok. 7 tys.  kolonii, półkolonii, obozów oraz innych wyjazdów dla dzieci i młodzieży. Skorzysta z nich w sumie ok. 240 tys. uczniów – o wielu mniej niż w poprzednich latach. Niestety, tym razem oprócz gitar, śpiewników (i dobrego humoru), będą musieli zabrać ze sobą także maseczki i płyn do dezynfekcji rąk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koniec limitów na basenach. O czym powinniśmy pamiętać?

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 08:00
Od soboty baseny funkcjonują bez limitów. Wielu zarządzających obiektami przyjęło tę informację z dużą dozą ostrożności.
rozwiń zwiń