Jak pomóc Powstańcom Warszawskim w czasach epidemii? Wystarczy zadzwonić

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jak pomóc Powstańcom Warszawskim w czasach epidemii? Wystarczy zadzwonić
Żołnierze 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej biorą udział w akcji dowożenie posiłków do mieszkań uczestników Powstania Warszawskiego, 30 marca 2020 w WarszawieFoto: PAP/Kalbar

76 lat temu stawali oko w oko z wrogiem i narażali swoje życie każdego dnia. Dziś, jako osoby starsze Powstańcy Warszawscy są szczególnie narażeni na śmiertelne działanie koronawirusa. 

Posłuchaj

Wsparcie dla Powstańców Warszawskich w czasach koronawirusa (Zapraszamy do Trójki – ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

Dom wsparcia dla Powstańców Warszawskich, siedziba Związku Powstańców Warszawskich oraz Muzeum Powstania Warszawskiego zostały zamknięte. Pozbawia to Powstańców możliwości rehabilitacji, korzystania z oferowanych przez placówki posiłków oraz spotkań. W jakiej formie pomoc jest im udzielana w obecnej sytuacji?

– Wolontariusze Muzeum Powstania Warszawskiego dzwonią do Powstańców, by dowiedzieć się, czy wszystko jest u nich w porządku, jak znoszą kwarantannę. Do tych z Powstańców, którzy tego potrzebują, są przywożone posiłki z domu opieki na Muranowie. Czasami Powstańcy proszą nas pomoc w drobnych sprawach. Najczęstsze prośby to te o przywiezienie leków lub o ułatwienie kontaktu z lekarzem – wyjaśnia dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski.

Jak możemy pomóc Powstańcom Warszawskim?

Jan Ołdakowski zachęca do kontaktu z muzeum każdego, kto chce pomóc Powstańcom przebywających w swoich w domach – czy to poprzez zdalne dyżury telefoniczne, czy też dostarczanie im niezbędnych artykułów jak żywność i leki. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Muzeum Powstania Warszawskiego.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzi: Piotr Łodej
Gość: Jan Ołdakowski (dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego)
Data emisji: 30.03.2020
Godzina emisji: 8.46

kr/gs

Polecane