X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Zdigitalizować rodzinne wspomnienia – pierwszy taki punkt Polsce

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 06:30
18 stycznia w warszawskim Wawrze Fundacja na rzecz Wielkich Historii otworzy pierwszy Digipunkt – miejsce, w którym bezpłatnie będzie można zdigitalizować zdjęcia oraz filmy w analogowych formatach, listy, pamiętniki, a nawet książki.
Audio
  • Miejsce, które uchroni rodzinne pamiątki przed upływem czasu. To tu zaczyna się ich cyfrowe życie (Zapraszamy do Trójki – ranek)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/H.studio

 – Badania dowodzą, że 42 proc. polskich rodzin brało udział w największych wydarzeniach XX wieku. Wynika z tego, że mamy 8 mln świadków historii. Liczymy na to, że chociaż część przejrzy swoje rodzinne archiwa i zwróci się do nas nie tylko po to, żeby je zdigitalizować, czyli zachować w postaci cyfrowej, ale też próbować odkryć, co to za historia – mówi Maciej Piwowarczuk, dyrektor programowy fundacji i współautor książki "Rozpoznani. Powstanie Warszawskie".

Zdjęcie ilustracyjne  Foto: ddisq Zdjęcie ilustracyjne Foto: ddisq

W Digipunkcie będzie uzyskać w wersji cyfrowej: 

  • nagrania filmowe na taśmach 8 mm, super 8 mm, VHS, DV, DCAM, DVD;
  • nagrania dźwiękowe - płyty gramofonowe, taśmy magnetofonowe, CD;
  • przezrocza, negatywy;
  • zdjęcia, listy, dokumenty, pamiętniki, gazety, wycinki, książki.

Chętni mogą przynosić także filmy czy zdjęcia upamiętniające zdarzenia niekoniecznie mające bliski związek z historią Polski – Nie chodzi o to, żeby przynoszono nam zdjęcia z audiencji u Jana Pawła II czy z Powstania Warszawskiego. Chodzi raczej o fotografie, które identyfikują ich historię, która często przeplata się z tym, co działo się w XX wieku – podkreśla twórca projektu.

Wawerskie Centrum Historii Murowanka przy Płowieckiej 77 w Warszawie  Foto: Google Maps Wawerskie Centrum Historii Murowanka przy Płowieckiej 77 w Warszawie Foto: Google Maps

Digipunkt zostanie otwarty w Wawerskim Centrum Historii Murowanka przy ul. Płowieckiej 77 – budynku pierwszej szkoły elementarnej na tym terenie, powstałym w 1903 roku. Fundacja na rzecz Wielkich Historii zaprasza warszawiaków i nie tylko w dniach 18 i 19 stycznia, w godz. 12-18, a następnie w każdy czwartek od godz. 14.00 do godz. 20.00.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzi: Wojciech Mann 
Autor materiału: Kuba Witkowski
Data emisji: 17.01.2020
Godzina emisji: 6.22

kr/gs

Czytaj także

"Solarny piekarnik" Billa Gatesa wyprze paliwa kopalne?

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 06:50
– W wielu gałęziach przemysłu energia słoneczna może wkrótce zastąpić paliwa kopalne – mówi Bill Gross, jeden z założycieli firmy Heliogen, która, wspierana przez Billa Gatesa, wynalazła nowy rodzaj solarnego pieca wykorzystującego energię solarną i… sztuczną inteligencję.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy maszyny stają się… ludzkie?

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 08:00
Studenci z Pensylwanii postanowili przeprowadzić pewien eksperyment: zagrali w grę komputerową z robotem. Celem badania było sprawdzenie, na ile człowiek da się wyprowadzić z równowagi, gdy maszyna odnosi się do nas w sposób nieprzyjemny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy wciąż potrzebujemy kalendarzy?

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2019 06:45
Książkowy, kieszonkowy, ścienny – kalendarze występują w wielu formach. Mimo postępującego rozwoju technologii, są nieustannie bardzo popularne.
rozwiń zwiń