X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Maria Serweryn nie ma nic do ukrycia

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2012 09:00
- Nie jest przyjęte, że kobiety w ciąży robią test na HIV, to podstawowy powód, dla którego wzięłam udział w kampanii - mówi Maria Seweryn o kampanii "Nie mam nic do ukrycia - zrobiłem/am test na HIV!".
Audio
Maria Seweryn
Maria SewerynFoto: Fot. PR/W. Dorosz

- Powinniśmy mieć świadomość, w jakim stanie jest nasze zdrowie. Chodzi nie tylko o liczbę partnerów seksualnych - przekonuje aktorka.

Maria Seweryn podkreśla niewiedzę kobiety, które uważają, iż będąc zakażonymi mogą urodzić zdrowe dziecko pod warunkiem, że są pod opieką lekarską. - Trzeba głośno mówić, że nie należy bać się badania, że w tej chwili to nie jest już choroba śmiertelna i można z nią żyć - mówi gość Grażyny Dobroń.

Aktorka wspomina pracę nad spektaklem "Miss HIV". - Poznałam wtedy środowisko osób zakażonych, poznałam osoby działające w przeróżnych stowarzyszeniach. Wiem jak mało się o tym mówi, ile jeszcze jest do zrobienia - opowiada.

1 grudnia przypada Światowy Dzień Walki z AIDS. Kampanii "Nie mam nic do ukrycia - zrobiłem/am test na HIV!" towarzyszy odważny plakat z celebrytami w negliżu, wiele osób odmówiło udziału, gdy dowiedziały się, że będą fotografowane nago.

- Zrozumiałam, że wezmę udział właśnie w taki sposób w tej kampanii, bo świat niestety jest taki, że aby zwrócić uwagę na jakiś temat, trzeba się na coś odważyć. I cieszę się, że te osoby odważyły się ze mną - podkreśla aktorka. W kampanię zaangażowali się obok Marii Seweryn m.in. Rafał Mohr i Maria Sadowska.

Więcej rozmów Grażyny Dobroń na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>

Celem kampanii jest zachęcenie osób młodych i kobiet planujących ciążę lub ciężarnych do bezpłatnego i anonimowego przeprowadzenia testu. Tylko co 10 Polak robił takie testy. Od początku światowej epidemii w Polsce zostało zarejestrowanych 16 tys. ludzi chorych. Szacuje się, że takich "chodzących bomb zegarowych" jest  trzy razy więcej. 

Audycji "Instrukcja obsługi człowieka" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 11.15. Zapraszamy.

Czytaj także

Nie czekaj, aż będzie za późno

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2012 13:13
- Unikać wszystkiego, co szkodzi, zachować umiarkowanie oraz dbać o przyjaciół i rodzinę - tę niezwykle prostą receptę na długie i zdrowe życie poleca prof. Piotr Kuna, pulmonolog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

HIV: spada liczba zakażeń

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2012 20:00
Na świecie coraz mniej dzieci choruje na HIV/AIDS. Tak wynika z najnowszego raportu ONZ.
rozwiń zwiń

Czytaj także

AIDS: boimy się coraz bardziej

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2012 16:24
Polacy uważają, że wirusem HIV można zarazić się przez dotyk. Nie zamierzają się również badać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młodzi nosiciele HIV nie wiedzą, że zą zakażeni

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2012 21:43
W Stanach Zjednoczonych bardzo wiele młodych osób nie ma pojęcia, że zaraziło się HIV. Dotyczy to 60 procent grupy wiekowej od 13 do 24 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zrób test na HIV, anonimowo i bezpłatnie

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2012 14:00
"Test na HIV. Test na odpowiedzialność" - to hasło obchodów Światowego Dnia AIDS. Przypada on w najbliższą sobotę.
rozwiń zwiń