X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Z metropolii w Góry Izerskie. Od marzeń do ich realizacji

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2020 11:36
Piotr, który zawodowo zajmuje się zarządzaniem projektami informatycznymi, to typ samotnika. Kocha góry. Łukasz, specjalista od PR-u uwielbia magiczne izerskie krajobrazy i zwierzęta.   
Audio
  • Dlaczego czasem warto się odważyć (Instrukcja Obsługi Człowieka/Trójka)
Kiedyś szkoła ewangelicka, dziś  dom gościnny
Kiedyś szkoła ewangelicka, dziś – dom gościnnyFoto: kwieci.pl/

Obydwaj prosto z Warszawy przenieśli się do górskiej wsi Kwieciszowice koło Świeradowa-Zdroju w Górach Izerskich. Kupili szkołę ewangelicką wybudowaną w 1913 roku, odnowili i otworzyli w niej dom gościnny. Sami zajmują parter, gdzie dawniej mieściło się mieszkanie nauczyciela. Spędzają tam weekendy, a nawet całe tygodnie.

– Nie potrzebowaliśmy ogromnych pieniędzy na remont tego domu. To właściwie koszt większego mieszkania na warszawskim Mokotowie– mówi Łukasz.  Foto: kwieci.pl – Nie potrzebowaliśmy ogromnych pieniędzy na remont tego domu. To właściwie koszt większego mieszkania na warszawskim Mokotowie– mówi Łukasz. Foto: kwieci.pl

– Jestem astmatykiem. W Warszawie czułem się coraz gorzej, a tutaj mieszkam niecały rok i czuję, że mój organizm się oczyszcza – stwierdził Łukasz w rozmowie z Grażyną Dobroń. – Zależało nam na tym, żeby w tej szkole zachować to, co najpiękniejsze – stare belki, stare podłogi, które odkryliśmy. Dodaliśmy też nowe elementy. Ludzie mówią nam, że czują się, jak u siebie w domu, a na drugi dzień już chodzą na bosaka – opisuje. 


– Nie wyobrażam sobie spędzić całego życia w jednym miejscu i robić to samo. Lubię wymyślać sobie różne cele. Nie musimy dojeżdżać do pracy samochodem, wydawać pieniędzy na lunche. Nawet nie mamy, kiedy wydawać tych pieniędzy – dodaje Piotr.

Łukasz i Piotr   Foto: kwieci.pl Łukasz i Piotr Foto: kwieci.pl

– Czasem warto się odważyć na ten krok. Często trzeba z marzeń przejść do realizacji. Żyjemy bardzo blisko przyrody i to nam wystarcza – podsumowują bohaterowie audycji.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń 
Data emisji: 17.02.2020
Godzina emisji: 11.30

kr/gs

Czytaj także

Kilka słów o wzruszeniu i wdzięczności

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 11:40
– Kiedy czytamy gazety i słuchamy wiadomości, nasz świat może wydawać się piekłem. Gdzie spokój, zadowolenie, refleksja, wdzięczność, poruszenie serca? Gdzie szukać swoich bezpiecznych stref? – zastanawia się Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego łatwo się denerwujemy?

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 11:35
– Łatwo nas zdenerwować. Wpadamy w histerię, szlochamy. W dzisiejszych czasach jesteśmy jakoś szczególnie drażliwi – zaznaczyła na samym początku Grażyna Dobroń. Jak radzić sobie ze stresem? Co zrobić, aby szybko się nie denerwować, a przede wszystkim, jak nie wyprowadzać z równowagi innych?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co zrobić, aby mieć dobre zdrowie?

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2020 11:30
– Czy zdarzyło się Państwu spotkać lekarza, który wytłumaczyłby co zrobić, aby mieć dobre zdrowie? Ja takiego spotkałam – mówi autorka audycji Grażyna Dobroń. 
rozwiń zwiń