X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Czy po podwyżkach zrezygnuję z używek?

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2019 13:13
W ubiegłym roku amatorzy alkoholu wpłacili do budżetu w formie podatku akcyzowego 20 miliardów złotych. Palacze wsparli budżet kwotą na poziomie niemalże 12 milionów. Niemało, a ma być więcej.
Audio
  • Jak zmiany cen używek wpłyną na Polaków? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock.com/Marcin Smolinski

Od nowego roku akcyza na alkohol, papierosy i wyroby tytoniowe wzrośnie. Ma to w sumie przynieść budżetowi państwa ok. miliarda stu pięćdziesięciu milionów złotych. Pod warunkiem oczywiście, że alkohol i papierosy kupimy legalnie, a nie na bazarze.

– Według nas wzrośnie szara strefa, czyli nielegalnie sprzedawany alkohol. Nikt nie spodziewa się obniżenia konsumpcji alkoholi mocnych. Piwo i wino nie ma problemu z szarą strefą. Nikt tych produktów nie podrabia – mówi prezes stowarzyszenia Polska Wódka Andrzej Szumowski. – Wyższa cena alkoholi mocnych sprawi, że część konsumentów zacznie korzystać z szarej strefy – dodaje.

– Osoby, które piją problemowo będą korzystać z szarej strefy lub będą zastępować alkohol innymi substancjami psychoaktywnymi – podkreśla Jagoda Władoń-Wilecka, psychoterapeutka z Monaru. – W przypadku osób uzależnionych, podwyżka cen nie będzie miała przełożenia na decyzję o tym, że ktoś zacznie się leczyć – dodaje. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której oprócz ekspertów swoje zdanie wyrazili także nasi Słuchacze. 

***

Tytuł audycjiZa, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Andrzej Szumowski (prezes stowarzyszenia Polska Wódka), Jagoda Władoń-Wilecka (specjalistka psychoterapii uzależnień Monar), Sławomir Siwy (przewodniczący związku zawodowego Celnicy.pl), Andrzej Faliński (prezes stowarzyszenia Forum Dialogu Gospodarczego), dr Janusz Grobicki (Centrum im. Adama Smitha), Krzysztof Brzózka (były dyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych) 
Data emisji
: 28.11.2019
Godzina emisji12.06

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy mandaty dla kierowców powinny być wyższe?

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 13:00
Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział: "Koniec z piractwem drogowym! Potrzebne są zmiany w przepisach".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy przystąpię do Pracowniczych Planów Kapitałowych?

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 13:12
Jak wynika z ostatnich badań, jedynie 18 proc. pracujących Polaków chce uczestniczyć w programie Pracownicze Plany Kapitałowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy podatek cukrowy pomoże w walce z nadwagą Polaków?

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 13:13
Ponad połowa Polaków ma nadwagę. Konsumujemy coraz więcej cukru, dlatego Główny Inspektor Sanitarny namawia do jego opodatkowania.
rozwiń zwiń