X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Czy wyniki wyborów napawają optymizmem?

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 13:00
Po podliczeniu głosów z blisko 99,49% obwodowych komisji wyborczych wiemy, że Prawo i Sprawiedliwość w wyborach do Sejmu zdobyło 43,76% głosów, Koalicja Obywatelska – 27,24 %, SLD – 12,52 %, PSL - 8,58%, a Konfederacja – 6,79 %. Czy takie wyniki zaskakują?
Audio
  • Czy wyniki wyborów zaskakują? (Za a nawet przeciw/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Darek Delmanowicz

– Oczekiwania ze strony Prawa i Sprawiedliwości były znacznie większe. W obozie władzy liczono na wynik jeszcze lepszy, taki który dałby PIS-owi absolutnie dewastującą większość. PIS nie zmiótł opozycji, ale to wciąż jest ogromny sukces, drugi raz z rzędu będzie rządzić samodzielnie. PIS nie ma powodów do smutku. Zadowolona jest też lewica, która wraca do Sejmu – komentuje Andrzej Stankiewicz z portalu Onet.pl.

– Wyborca w Polsce stał się pragmatyczny. Widząc, że polska polityka jest brudna z jednej i drugiej strony, że stosuje się w niej nieczyste chwyty, biorą od tych, którzy dają więcej i przymykają oko na afery. Stwierdzają, że tamci niewiele różnili się od tych, a ci przynajmniej coś dają – ocenia Marcin Makowski, dziennikarz tygodnika "Do Rzeczy"

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której oprócz ekspertów, swoje zdanie wyrazili także nasi Słuchacze.

***

Tytuł audycjiZa, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: dr Adam Gendźwiłł (Katedra Rozwoju i Polityki Lokalnej UW), prof. Kazimierz Kik (politolog), Grzegorz Lewicki (ekspert z Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego), Marcin Makowski (tygodnik "Do Rzeczy"), Dominik Owczarek (analityk Intytutu Spraw Publicznych) Andrzej Stankiewicz (publicysta portalu Onet.pl)
Data emisji: 14.10.2019
Godzina emisji12.09

kr

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy przyszły rząd powinien spełnić postulaty lekarzy?

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019 13:12
Około 30 tys. osób podpisało się pod manifestem "Polska to chory kraj". Akcję prowadzoną przez Okręgową Izbę Lekarską poparły pozostałe Izby.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy zagłosuję w nadchodzących wyborach?

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 13:00
Nie brakuje sondaży wyborczych, z których wynika, że frekwencja w wyborach może osiągnąć nawet 70 procent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy politycy dobrze wykorzystali czas kampanii wyborczej?

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 13:00
Kończy się kampania wyborcza. Można odnieść wrażenie, że wobec antagonizmów panujących na scenie politycznej, przebiegała zaskakująco spokojnie.
rozwiń zwiń