X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Czy Westerplatte powinno znaleźć się pod opieką państwa?

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 17:30
Westerplatte  jest symbolem całej Polski. Symbolem niezłomności i bohaterstwa we wrześniu 1939 roku. Problem w tym, że zdaniem rządu miejsce to przez lata było przez Gdańsk zaniedbywane.
Audio
  • Kto powinien opiekować się Westerplatte? (Za a nawet przeciw/Trójka)
Westerplatte, zdjęcie ilustracyjne
Westerplatte, zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/jurand38

Nie bez znaczenia są pieniądze, które muszą być znaczne, by miejsce godnie zagospodarować, a których w kasie samorządu nie ma. Dlatego trwają prace nad specustawą dotyczącą Westerplatte. Miejsce to ma znaleźć się pod jurysdykcją i opieką państwa, a w niedalekiej przyszłości z budżetu Ministerstwa Kultury ma zostać sfinansowana budowa Muzeum Westerplatte i Wojny 39 roku.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której oprócz publicystów wypowiadali się także Trójkowi słuchacze.  

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: dr Janusz Marszalec (historyk, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii o specjalności historia najnowsza Polski), dr Karol Nawrocki (historyk i działacz społeczno-samorządowy, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku), prof. Antoni Dudek (politolog, profesor nauk humanistycznych, członek Rady Instytutu Pamięci Narodowej, profesor zwyczajny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie), Jacek Świat (polityk, filolog i dziennikarz, poseł PiS), Cezary Śpiewak-Dowbór (przewodniczący klubu radnych Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta Gdańska)
Data emisji: 13.06.2019 
Godzina emisji: 12.08

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:Czytaj także

Westerplatte. Zamiast 12 godzin walczyli 7 dni

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2020 06:00
Siódmy dzień walk był dniem ostatecznym. 7 września 1939 zabrakło amunicji, a żołnierze byli skrajnie wyczerpani fizycznie. Major Henryk Sucharski podjął decyzję o kapitulacji. Zdawał sobie sprawę, że sytuacja w kraju jest trudna, a dalsza walka przyniosłaby tylko kolejne ofiary.
rozwiń zwiń