X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Czy Polacy masowo przestali używać foliowych torebek?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 13:13
Wymiana pieców węglowych miała być finansowana z opłaty recyklingowej pobieranej od każdej torby foliowej o grubości od 15 do 50 mikrometrów.
Audio
  • W czym Polacy noszą zakupy? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/ARIMAG

Plan nie wypalił, ponieważ do kasy państwa w całym ubiegłym roku wpłynęło z opłaty recyklingowej marne siedemdziesiąt jeden milionów złotych. Marne, bo rząd zakładał, że wpłynie miliard sto pięćdziesiąt milionów. Dlaczego tak się stało? Może sklepy sprzedają nam przede wszystkim grubsze torby (powyżej 50 mikrometrów), od których nie muszą odprowadzać opłat do budżetu?

– Ważna jest edukacja ekologiczna, którą my, jako Ministerstwo Środowiska, również prowadzimy. Podkreślamy, aby plastikowych toreb wielokrotnego użytku nie stosować – wyjaśnia Bogusława Brzdąkiewicz, zastępca dyrektora Departamentu Zarządzania Odpadami w Ministerstwie Środowiska. – Chcielibyśmy zachęcić wszystkich do używania toreb tekstylnych – dodaje.

– Zużycie toreb jednorazowych nie zmniejszyło się radykalnie. Ludzie po prostu się do tego przyzwyczaili. Myślę, że kierunek jest jeden – trzeba ograniczyć ilość plastiku. Oczywiście, że reklamówki o różnych grubościach powinny być naznaczone opłatami, ale to problemu nie rozwiąże. Trzeba globalnie zastanowić się nad używaniem plastiku – podkreśla Tomasz Uciński, prezes Krajowej Izby Gospodarki Odpadami.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której oprócz publicystów wypowiadali się także Trójkowi słuchacze.  

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: Bogusława Brzdąkiewicz (zastępca dyrektora Departamentu Zarządzania Odpadami, Ministerstwo Środowiska), Tomasz Uciński (prezes Krajowej Izby Gospodarki Odpadami), Edyta Kochlewska (redaktor naczelna portalu DlaHandlu.pl), Ewa Chodkiewicz (fundacja WWF Polska), Piotr Siergiej (Polski Alarm Smogowy), Areta Szpura (autorka książki "Jak uratować świat?")
Data emisji: 5.06.2019 
Godzina emisji: 12.09

kw/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy rozwiązanie proponowane przez rząd jest korzystne dla uczestników OFE?

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 13:13
Rząd przedstawił projekt dotyczący likwidacji Otwartych Funduszy Emerytalnych. Sprawa dotyczy 16 milionów obywateli, członków OFE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy w imię solidarności społecznej powinniśmy wspierać finansowo osoby niepełnosprawne?

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2019 13:55
Rząd zapowiedział wypłatę 500 złotych co miesiąc osobom niepełnosprawnym powyżej 18. roku życia, całkowicie niezdolnym do pracy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy 4 czerwca 1989 roku to dla mnie ważna historycznie data?

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 13:13
4 czerwca 1989 roku, po rozmowach w Magdalence i po Okrągłym Stole, Polacy poszli do częściowo wolnych wyborów.
rozwiń zwiń