X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Czy Uber powinien podlegać tym samym regulacjom co korporacje?

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2019 13:00
Taksówkarze w wielu miastach Polski będą protestować. Mają dość, jak twierdzą, nieuczciwej konkurencji ze strony Ubera.
Audio
  • Jaka będzie przyszłość Ubera w Polsce (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock/ Jeramey Lende

Kierowcy jeżdżący w Uberze nie muszą mieć licencji, nie ponoszą wielu kosztów związanych ze swoją działalnością. Rząd pracuje nad zmianami w ustawie o transporcie publicznym, ale projekt ugrzązł w Komitecie Stałym Rady Ministrów. To dlatego, że zdania wśród ministrów w sprawie Ubera są podzielone.

 Celem projektu ustawy jest uporządkowanie rynku przewozu osób samochodami osobowymi. Wiemy doskonale, że rynek jest dziś nieuporządkowany, a to nieuporządkowanie polega na nieuczciwej konkurencji. Jedne podmioty podlegają określonym regulacjom i przez to mają wyższe koszty pracy i muszą dyktować wyższe ceny, a inne podmioty, które wykonują tę samą pracę, takim regulacjom nie podlegają, przez co mogą oferować niższe ceny, a zatem zabierać klientów tym pierwszym mówi Szymon Huptyś, rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury.  Zależy nam na tym, aby podmiot, który realizuje przewóz osób, był zarejestrowany, żeby kierowca miał przeprowadzone badania i posiadał zaświadczenie o niekaralności  dodaje gość Trójki.

 Być może część kierowców Ubera ma zgłoszoną działalność gospodarczą, płaci podatki i ZUS, jednak znakomita armia tych, których Uber zatrudnia jako przewoźników, czyli około czternastu tysięcy osób tego w całości nie robi  twierdzi Tadeusz Stasiów, prezes Samorządnego Związku Zawodowego Taksówkarzy RP.  Uber działa w sposób nielegalny, bo wykonuje usługi taksówkowe, a nie okazjonalne. To dwie różne rzeczy, dwa różne transporty  dodaje rozmówca Kuby Strzyczkowskiego.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której oprócz ekspertów wypowiadali się także Trójkowi słuchacze.  

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi:  Kuba Strzyczkowski 
Goście: Szymon Huptyś (rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury), Tadeusz Stasiów (prezes Samorządnego Związku Zawodowego Taksówkarzy RP), Jarosław Janecki (główny ekonomista Société Générale), Maciej Wroński (Związek Pracodawców Transport i Logistyka Polska), pan Radosław (współpracował przy wprowadzaniu Ubera do Polski), Witold Modzelewski (Wydział Prawa i Administracji UW)
Data emisji: 14.02.2019 
Godzina emisji: 12.07

mk


Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji: