X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Czy potrafimy oszczędzać prąd?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 13:15
Prąd dla firm drożeje drastycznie, a ceny ofertowe sprzedaży na przyszły rok są niemalże dwukrotnie wyższe.
Audio
  • Czy potrafimy oszczędzać prąd? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay

wysypisko śmieci 1200.jpg
Czy problem śmieciowy można rozwiązać?

Co gorsza eksperci zapowiadają również podwyżki cen prądu dla gospodarstw domowych. Ministerstwo Energii planuje przygotowanie programu wsparcia dla obywateli i odbiorców przemysłowych. Ma być gotowy do końca roku.

– W Polsce mamy w zdecydowanej większości produkcję energii elektrycznej z węgla. Jest to ponad 80 procent. Za każdą megawatogodzinę takiej energii trzeba kupować uprawnienia do emisji. Ich cena rośnie. Jeżeli koniunktura gospodarcza będzie dobra, to te ceny będą rosnąć  – mówi Bartłomiej Derski, współtwórca portalu wysokienapięcie.pl.

– Innym problemem jest oparcie o jedno źródło, czyli o węgiel brunatny czy kamienny. Do tego przestarzałe jednostki wytwórcze. U nas średni wiek turbiny to 37 lat, a jest to dużo jeśli chodzi o wytworzenie prądu elektrycznego. Przespaliśmy lata dziewięćdziesiąte – zaznacza prezes Instytutu Studiów Energetycznych Andrzej Sikora.

– Prąd po wyborach nie zdrożeje o czterdzieści procent. Te informacje są kłamstwem. Nowa taryfa wejdzie w życie w przyszłym roku i możliwa jest podwyżka rachunku, ale nie przekroczy ona pięciu procent – podkreśla minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Bartłomiej Derski (prawnik, ekonomista, współtwórca portalu wysokienapięcie.pl), Andrzej Sikora (prezes Instytutu Studiów Energetycznych), Krzysztof Tchórzewski (minister energii), Wojciech Jakóbik (redaktor naczelny biznesalter.pl), prof. Elżbieta Mączyńska (Szkoła Główna Handlowa), Rafał Zasuń (dziennikarz, ekspert ds. energetycznych), Andrzej Szczęśniak (ekspert rynku energetycznego).
Data emisji: 17.10.2018
Godzina emisji: 12.09

kw

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy polska gospodarka rozwija się w dobrym kierunku?

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 14:00
Międzynarodowy Fundusz Walutowy podniósł prognozę wzrostu produktu krajowego brutto Polski  w tym roku do 4,4 procent. Jeszcze w kwietniu było to 4,1 procent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy moja praca ma sens?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2018 14:00
Według badania "W poszukiwaniu sensu pracy" Polacy ze stałymi umowami, z dochodami powyżej 5 tysięcy złotych częściej odczuwają satysfakcję z pracy i widzą w niej sens.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy zetknąłem się ze zjawiskiem stalkingu?

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2018 13:00
Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało nowelizację kodeksu karnego, rozszerzającą pojęcie stalkingu jako czynu podlegającego karze.
rozwiń zwiń