X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Czy ceny nadal będą wzrastać?

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 14:30
Największe koncerny energetyczne złożyły w URE wnioski o podniesienie taryf dla gospodarstw domowych w przyszłym roku. Prąd zapewne zdrożeje o kilka procent. Tymczasem już teraz drożeje żywność, najszybciej od połowy 2011 roku.
Audio
  • Czy ceny nadal będą wzrastać? (Za a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Davizro Photography/Shutterstock.com

Jak informuje GUS, ceny w ciągu roku wzrosły o 5,8 procent. Rekordy biją ceny jaj, które są droższe od kurczaków. Między innymi dlatego, że polskie jaja masowo trafiają na Zachód.

– Mówiąc o kwestiach cen, podwyżek i tego, jak szybko one następują, trzeba powiedzieć, że mamy jeden zasadniczy problem: bardzo złą strukturę demograficzną. Pogłębiliśmy ją niestety, obniżając wiek emerytalny, zaburzyliśmy rynek. Na szczęście mamy dopływ Ukraińców, którzy przyjeżdżają tu do pracy w substandardzie lub poniżej stawek. Na dłuższą metę ta perspektywa rysuje się źle i może prowadzić do wyhamowania PKB – mówi dr Andrzej Polaczkiewicz.

– Czy możliwy jest spadek inflacji w najbliższym czasie? Oczywiście, wszystko jest możliwe. Będzie to zależało od tego, jak się dostosują rynki, jak będzie wyglądało zainteresowanie ze strony konsumentów, jak uda się zastąpić produkty wysokiej wartości tańszymi. To wszystko jest na tyle zmienne, że może się okazać, iż inflacja się zatrzyma. Nie spodziewam się jednak, że tak się stanie, przed nami jest raczej dynamizowanie się tego procesu – przekonuje dr Artur Bartoszewicz z SGH.

Jak podwyżki cen i ich wpływ na domowe budżety oceniają nasi eksperci? Co proponują słuchacze? Odpowiedzi m.in. na te pytania znajdą Państwo w dołączonym nagraniu. Zapraszamy do słuchania. 

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: dr Andrzej Polaczkiewicz (ekonomista), Andrzej Faliński (członek stowarzyszenia Forum Dialogu Gospodarczego), Andrzej Szczęśniak (ekspert energetyczny), dr Artur Bartoszewicz (pracownik Kolegium Analiz Ekonomicznych SGH), Maciej Ptaszyński (członek Polskiej Izby Handlu), prof. Bogusław Półtorak (pracownik Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu)
Data emisji: 15.11.2017 
Godzina emisji: 12.08

ml/mk


Czytaj także

Umowy śmieciowe pod lupą. Czy ściąganie składek z przeszłości jest w porządku?

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2017 15:00
Rząd wytoczył wojnę tzw. śmieciówkom – nie tylko stopniowo zaostrza przepisy, ale także kwestionuje umowy nawet wiele lat wstecz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Ukraińcy są potrzebni naszej gospodarce?

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2017 13:00
Niedawno na Zakarpaciu odsłonięto pomnik, na którym Polaków określono jako okupantów Ukrainy. Ukraiński IPN nie zgodził się na ekshumację polskich ofiar zbrodni wojennych. Nasze MSZ zagroziło zakazem wjazdu do Polski polityków ukraińskich nastawionych antypolsko.
rozwiń zwiń