X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ustawa o ochronie zwierząt. Wyższe wyroki pomogą?

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2016 18:10
- Jest pełna empatia, by piętnować wszystkich, którzy męczą zwierzęta i zabijają je - mówi Paweł Dunin, poseł PO. Co do tego jest zgoda, ale czy wszyscy chcą zmian w ustawie o ochronie zwierząt?
Audio
  • Zmiany w ustawie o ochronie zwierząt są potrzebne? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: Glow Images/ East News

W Ministerstwie Sprawiedliwości trwają prace nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt, która miałaby zagwarantować im więcej praw. - Jeżeli chodzi o zwiększanie kar za znęcanie się nad tymi stworzeniami, to jest to dobry kierunek, bo zanim ktoś skrzywdzi zwierzę, to dwa razy się nad tym zastanowi. Duży nacisk powinien być położony na edukację. Wciąż brakuje tego, by choćby w programie szkolnym było więcej na temat empatii i etyki wobec zwierząt oraz drugiego człowieka - uważa Łukasz Musiał z Inicjatywy na Rzecz Zwierząt Basta.

W programie mówiliśmy o tym, jakie są propozycje w związku z ubojem rytualnym i hodowlą zwierząt futerkowych. Słuchacze dzielili się własnymi propozycjami rozwiązań i podawali przykłady działań, które mogą przynieść pozytywne skutki. Jakie są największe wady dotychczasowej ustawy? Zachęcamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw

Prowadzi: Kuba Strzyczkowski

Goście: Sebastian Kaleta (rzecznik prasowy Ministerstwa Sprawiedliwości), Łukasz Musiał (Inicjatywa na Rzecz Zwierząt Basta!), Jacek Bożek (Klub Gaja), Artur Dunin (poseł Platformy Obywatelskiej, sejmowa Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi, parlamentarny zespół Przyjaciół Zwierząt), Katarzyna Topczewska (adwokat), Monika Nowicka (Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami)

Data emisji: 30.06.2016

Godzina emisji: 12.06

sm/fbi

Oto wyniki sondy przeprowadzonej w trakcie audycji:


Czytaj także

Brutalna prawda o sytuacji zwierząt w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2016 14:45
Zdaniem ekspertów z organizacji broniących praw zwierząt, sprawcy nawet bardzo brutalnych przestępstw w praktyce nie odczuwają żadnych sankcji. Jak duża jest skala problemu i z czego on wynika?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Futrzane koło ratunkowe dla misia

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2016 17:59
W poznańskim ZOO mieszka niedźwiadek. A właściwie mała niedźwiedzica - Cisna. Została znaleziona przez leśników w Bieszczadach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiany w prawie łowieckim. Na dobre czy na złe?

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2016 18:00
- Polski Związek Łowiecki nigdy nie negował sensu istnienia organizacji proekologicznych, natomiast wydaje mi się, że wiele z nich chciałoby wyeliminować myśliwego z polskiego krajobrazu lasu czy pola i to jest dla nas szczególnie bolesne - mówi radca prawny i myśliwy, Bogumił Wójcik.
rozwiń zwiń