X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Karta zamiast gotówki. "To pudrowanie rzeczywistości"

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2016 17:51
- Odchodzenie od obrotu gotówką na rzecz karty jest słuszne, bo doprowadzi do obniżenia kosztów i ograniczenia szarej strefy - uważa Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan. Nie wszyscy podzielają jego zdanie, zaznaczając, że uderzy to w małe przedsiębiorstwa.
Audio
  • Czy terminale płatnicze powinny się pojawić we wszystkich firmach? (Za, a nawet przeciw/ Trójka)
W całej Europie trwa wojna z gotówką. Rządy wprowadzają lub obniżają limity płatności gotówkowych
W całej Europie trwa wojna z gotówką. Rządy wprowadzają lub obniżają limity płatności gotówkowychFoto: Glow Images/ East News

Coraz więcej firm usługowych w całej Europie wprowadza limity płatności gotówką, by walczyć z szarą strefą i nadużyciami gospodarczymi. Opłaty kartą bez wątpienia uderzą w małe przedsiębiorstwa, ale czy tylko w nie? - Terminal płatniczy obowiązkowo w każdej firmie to głupi pomysł i pokazuje bezsilność rządu, jeśli chodzi o system podatkowy. Jest to pudrowanie rzeczywistości i odwracanie uwagi od prawdziwych problemów oraz działanie lobby bankowego, które chce na tym zarobić - podkreśla Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

W rozmowie mówiliśmy o tym, jakie będą zachęty do płatności kartami i jakie są cele wspierania polityki bezgotówkowej w Polsce i pozostałych krajach Unii Europejskiej. Wyjaśniliśmy, jakie są sposoby na skuteczną walkę z szarą strefą i to, co jest rzeczywistym problemem naszego systemu podatkowego.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw

Prowadzi: Kuba Strzyczkowski

Goście: Tadeusz Kościński (wiceminister rozwoju), Jeremi Mordasewicz (Konfederacja Lewiatan), Cezary Kaźmierczak (prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców), Jarosław Janecki (główny ekonomista Societe Generale)

Data emisji: 28.06.2016

Godzina emisji: 12.07

sm

Oto wyniki sondy przeprowadzonej w trakcie audycji:


Czytaj także

Walka z szarą strefą? "Zmniejszyć liczbę regulacji, obniżyć podatki"

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 08:00
Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową ustanowił 12 marca Dniem Wyjścia z Szarej Strefy. Według ekonomisty dr Friedricha Schneidera z Uniwersytetu w Linzu, badającego szarą strefę, stanowi ona w Polsce 25 procent!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy mamy do czynienia z dyktatem banków?

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2015 14:40
W bankach od wielu miesięcy rosną opłaty i marże związane z prowadzeniem kont i obsługą kredytów. Czy można coś z tym zrobić?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spór o podatek obrotowy. Komu to się opłaca?

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2016 19:20
- O ile podatek handlowy obrotowy prawdopodobnie nie spowoduje większych zmian w cenach, o tyle będzie negatywnie odbierany przez właścicieli większych sklepów - uważa ekonomista Jarosław Janecki.
rozwiń zwiń