X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Rodzina 500+". Czy bogaci powinni zrezygnować z dotacji?

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2016 13:30
Wdrożenie projektu "Rodzina 500+" to jedna ze sztandarowych obietnic wyborczych PiS. Niektórzy politycy partii mówią o wspieraniu polskich rodzin i jednocześnie apelują, by zamożni Polacy dobrowolnie rezygnowali z państwowej pomocy.
Audio
  • "Rodzina 500+". Czy bogaci powinni zrezygnować z dotacji? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Wydatki budżetu na politykę prorodzinną wzrosną w Polsce dwukrotnie
Wydatki budżetu na politykę prorodzinną wzrosną w Polsce dwukrotnieFoto: Glow Images/East News

- Jestem sceptyczny względem tych apeli - mówi w Trójce wiceminister w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Bartosz Marczuk. - Nie uważam, że osoby, które są nieco bardziej pracowite, aktywne i przedsiębiorcze, powinny być pozbawiane wsparcia ze strony państwa w wychowywaniu dzieci. Przypominam, że polityka prorodzinna nie jest tożsama z polityką socjalną - zaznacza wiceminister. Gość audycji odnosi się również do zarzutów stawianych przez przeciwników projektu, wyjaśnia, dlaczego najbogatsi nie otrzymują becikowego, i komentuje kwestię kosztów administracyjnych projektu.

Podczas audycji do sprawy apeli PiS odnosi się także posłanka PO Magdalena Kochan. - Jeżeli chcemy dać takie wsparcie, to powinien otrzymać je każdy. Jeśli obiecywano 500 zł na każde dziecko, to trzeba dać 500 zł, i to bez względu na kryterium dochodowe - twierdzi posłanka i zwraca uwagę na kwestie, które można uznać za niepokojące, jeśli chodzi o założenia twórców ustawy.

W trakcie audycji swoje zdanie wyrażają także eksperci, działacze społeczni i słuchacze Trójki. Ich wypowiedzi można by uznać za ważny głos w dyskusji społecznej na temat projektu "Rodzina 500+".

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Bartosz Marczuk (wiceminister w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej), Magdalena Kochan (posłanka PO, zastępca przewodniczącego sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny), Jacek Wilk (poseł Kukiz'15), Patrycja Dołowy (wiceprezes Fundacji "MaMa"), Jarosław Janecki (główny ekonomista Société Générale), Paweł Woliński (prezes Fundacji Mamy i Taty)
Data emisji: 4.02.2016
Godzina emisji: 12.08

iwo/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Ubóstwo a prawa rodzicielskie. Czy status materialny decyduje o byciu rodzicem?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2016 13:30
Ministerstwo Sprawiedliwości zaproponowało zmianę przepisów o zasadach pozbawiania władzy rodzicielskiej. Projekt trafił do Sejmu.
rozwiń zwiń