X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Będzie łatwiej o wakacje kredytowe. Wiceminister rozwoju wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 18:35
- Każdy, kto stracił pracę lub płynność finansową po 13 marca, będzie mógł z mocy ustawy zawiesić spłaty kredytów na okres do trzech miesięcy - zapewnił w Programie 3 Polskiego Radia Krzysztof Mazur, wiceminister rozwoju. - Bank nie będzie mógł pobierać żadnych opłat - dodał. 
Audio
  • Wiceminister rozwoju Krzysztof Mazur o nowej tarczy antykryzysowej ("Puls Trójki")
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

W środę rząd przyjął ustawy o kolejnej odsłonie tarczy antykryzysowej. Oprócz kolejnych rozwiązań dla firm w zakresie pożyczek od BGK i ochrony polskich strategicznych spółek przed wrogim przejęciem przepisy mówią także o tzw. wakacjach kredytowych dla gospodarstw domowych.

firma 2.jpg
Zwolnienie ze składek ZUS w tarczy 3.0. Sprawdź, jakie obowiązują kryteria

Jak mówił w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister rozwoju Krzysztof Mazur, chodzi o możliwość zawieszenia spłat kredytów na czas do trzech miesięcy, pod warunkiem utraty pracy lub płynności finansowej po 13 marca. 

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Nowe rodzaje pomocy dla firm, kolejne w drodze. Zobacz, co proponuje rząd

- Istotne jest to, że w czasie trwania wakacji kredytowych bank nie będzie mógł pobierać żadnych opłat poza składkami na ubezpieczenie tego kredytu - podkreślił Krzysztof Mazur. Dodał też, że historia kredytowa nie będzie miała wpływu na możliwość zawieszenia spłaty rat. 

Ochrona przed przejęciami

Wiceszef resortu rozwoju mówił też o przepisach utrudniających wrogie przejęcia kluczowych dla Polski firm przez zagraniczne przedsiębiorstwa. 

Jak przyznał, w Unii Europejskiej toczy się dyskusja, "na ile niskie wyceny mogą skutkować wykupem firm przez kapitał zagraniczny". - Rozwiązanie przeciwko takiemu działaniu wprowadzili Niemcy. My, wzorując się na tych regulacjach, zaproponowaliśmy, by UOKiK miał możliwość skontrolowania i zablokowania przejęcia pakietów kontrolnych strategicznych polskich firm. To dotyczy spółek z wybranych branż, przede wszystkim publicznych, energetycznych, farmaceutycznych, chemicznych, czy przetwarzających żywność. Regulacje obowiązują przez dwa lata - dodał. 

>>> [CZYTAJ TAKŻE] "Przedsiębiorcy czekają na pieniądze". Politycy PiS złożyli wizytę Trzaskowskiemu

W rozmowie więcej o zapisach przyjętych przez rząd w ramach kolejnej tarczy antykryzysowej, w tym o przepisach dotyczących odbierania zaległych urlopów przez pracowników. Zachęcamy do jej wysłuchania. 

***

Audycja: "Puls Trójki"

ProwadzącyKuba Strzyczkowski

GośćKrzysztof Mazur (wiceminister rozwoju)

Data emisji: 22.05.2020

Godzina emisji: 17.43


mbl

Czytaj także

"Możliwe jest kryterium dochodowe". Wiceminister rozwoju o bonie turystycznym

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 17:20
– Nadal pracujemy nad projektem bonu turystycznego. Możliwe, że jednym z kryteriów będzie dochód na osobę. Jest koncepcja, aby vouchery przypominały karty podarunkowe znane nam ze sklepów – wskazywał w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister rozwoju Krzysztof Mazur.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przywracanie połączeń autobusowych. Będą wyższe dopłaty dla samorządów

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 12:22
Podwyższona zostanie maksymalna wysokość dopłaty z funduszu przewozów autobusowych, przeznaczonej na linie użyteczności publicznej. Dotychczas dopłata mogła wynieść maksymalnie złotówkę od tak zwanego wozokilometra.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sabotaż lub skrajna nieudolność". Fogiel o sytuacji w Warszawie dot. wniosków o mikropożyczki

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 16:05
- Warszawscy przedsiębiorcy złożyli wnioski o mikropożyczki na prawie pół miliarda złotych, a rozpatrzono z tego bardzo nikły procent. Nie wiem, czy to nieudolność Rafała Trzaskowskiego, czy próba sabotowania tarczy finansowej licząc, że wina pójdzie na barki rządzących - powiedział Radosław Fogiel, wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń