X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Polska bogatsza od Portugalii. "Jest się z czego cieszyć"

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2020 18:09
– Być może niedługo dogonimy kolejne państwa Europy Zachodniej, ale do najbogatszych wciąż nam bardzo daleko – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Piotr Bujak, ekonomista PKO Bank Polski, o prześcignięciu Portugalii pod względem zamożności. Zdaniem Marka Lachowicza z Instytutu Jagiellońskiego "wyprzedzenie Portugalii nie byłoby możliwe, gdyby nie wzrost gospodarczy".
Audio
  • Marek Lachowicz i Piotr Bujak o sytuacji gospodarczej Polski (Puls Trójki)
Panorama Warszawy. Zdjęcie ilustracyjne
Panorama Warszawy. Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shtuterstock

"Równo 30 lat od upadku komunizmu i rozpoczęciu reform rynkowych, przegoniliśmy w ubiegłym roku pod względem dochodu na mieszkańca drugi po Grecji kraj zachodniej Europy" – pisze wtorkowa "Rzeczpospolita", powołując się na dane Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Pod względem zamożności prześcignęliśmy bowiem Portugalię.

warszawa praga panorama wieczór free shut 1200.jpg
Polska już nie tylko przed Grecją. Pod względem zamożności prześcignęliśmy Portugalię

– Jest się z czego cieszyć. Z drugiej strony można sobie żartować, że Portugalia to jedno z najbiedniejszych państw w Europie Zachodniej. Ale trzeba pamiętać, że pod względem dochodu narodowego na każdego mieszkańca było nam daleko do tego kraju. Być może niedługo dogonimy kolejne państwa Europy Zachodniej. Do tych najbogatszych jednak wciąż jest bardzo daleko – ocenił Piotr Bujak w "Pulsie Trójki". 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Według Marka Lachowicza "wyprzedzenie Portugalii nie byłoby możliwe, gdyby nie wzrost gospodarczy". – Siła nabywcza Polaków jest trochę wyższa niż Portugalczyków. Z tego względu w Polsce żyje się trochę taniej – mówił ekonomista. 

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Mariusz Krzemiński
Goście: Marek Lachowicz (Instytut Jagielloński), Piotr Bujak (Ekonomista PKO Bank Polski)
Data emisji: 26.02.2020
Godzina emisji: 17.45

kad/mk

Czytaj także

Maksymowicz: budżet na naukę przewiduje 31 mld zł. To wzrost o 11 proc.

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2020 18:23
– Budujemy przyszłość pamiętając o przeszłości. Szacunek należy się tym, którzy dawno temu działali na rzecz polskiej nauki jak i tym, którzy ledwo co zakończyli część badań – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia prof. Wojciech Maksymowicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
rozwiń zwiń