X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Minister rodziny: wiarygodność podstawą naszego działania

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 18:24
– Mamy wytyczone cele i zadania. Zależy nam na rozwoju gospodarki, ale fundamentem naszego działania jest rodzina i więź międzypokoleniowa – mówiła w Programie 3 Polskiego Radia Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.
Audio
  • Marlena Maląg: nasze programy społeczne będą realizowane w terminie i bez zakłóceń (Puls Trójki)
maląg1200.jpg
Minister Rodziny: rząd dotrzyma słowa w sprawie wypłaty trzynastej emerytury

Marlena Maląg, która była gościem "Pulsu Trójki" podkreśliła, że "po raz pierwszy od 30 lat budżet jest zbilansowany". – To budżet, który się spina. Myślę, że to boli opozycję. Nasze programy są realizowane i będą kontynuowane. One mają wspierać polską rodzinę, czyli fundament naszego kraju. Chcemy dbać o ten zrównoważony rozwój naszej gospodarki. Taki jest budżet – zrównoważony, dynamiczny, który daje siłę napędową dobrej zmianie – mówiła.

– Nasze programy społeczne będą realizowane w terminie i bez zakłóceń. Zarówno świadczenia dla emerytów jak i dla rodzin z małymi dziećmi. 500+, Maluch+, wyprawka szkolna – to wszystko będzie realizowane. Dziś przedstawiliśmy projekt ustawy o dodatkowym świadczeniu dla emerytów. Przede wszystkim zależy nam na tym, aby emeryci i renciści mieli zagwarantowane, że rok w rok świadczenie będzie wypłacane – tłumaczyła minister rodziny.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

rodzina1200.jpg
Świadczenie "Mama 4+" już dla ponad 53 tys. osób. Znamy nowe statystyki

Gość Programu 3 Polskiego Radia mówiła, że porównując rząd PO-PSL i obecny widzi "przepaść". – To co teraz robi opozycja to próba zaniepokojenia Polaków, wywołania poczucia zagrożenia, a wtedy ludzie nie czują się komfortowo. Zależy nam na tym, żeby gospodarka się rozwijała, ale fundamentem była rodzina i więź międzypokoleniowa. Wiarygodność jest podstawą naszego działania – zaznaczyła.

– Mamy wytyczone cele i zadania. Jestem głęboko przekonana, że 13. emerytura będzie realizowana. Przypomnę, że tym świadczeniem będzie objęto prawie 9 mln 800 tys. emerytów i rencistów. Zabezpieczone środki, które przeznaczamy to jest prawie 12 mld zł. To jest jeden z pakietów Emerytury+ – mówiła.

Marlena Maląg zapewniła, że "wszystkie programy, które przechodzą przez Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych są i będą realizowane". – Jest świadczenie dla osób niesamodzielnych, podnieśliśmy również kryterium dochodowe - podkreśliła.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Puls Trójki"
Prowadząca: Beata Michniewicz 
Gość: Marlena Maląg (minister rodziny, pracy i polityki społecznej)
Data emisji: 12.02.2020
Godzina emisji: 17.45

pb/kr

Czytaj także

Ostatni dzwonek na składanie wniosków o dotacje na aktywizację seniorów

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2020 08:48
- Organizacje pozarządowe mogą do końca stycznia składać wnioski do tegorocznej edycji rządowego programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS) - przypomina minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Celem programu ASOS jest wspieranie aktywności społecznej seniorów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wsparcie rodziny i pomoc społeczna. Ministerstwo czeka na wnioski ws. CUS

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2020 08:39
Do końca tego miesiąca samorządy mogą składać wnioski o dofinansowanie na tworzenie centrów usług społecznych. - Na uruchomienie 30 pilotażowych centrów do rozdysponowania jest 100 milionów złotych z Europejskiego Funduszu Społecznego i z budżetu państwa - mówi IAR minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marlena Maląg: emeryci i renciści otrzymają trzynastą emeryturę jeszcze przed świętami

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 07:33
- Po to, by emeryci i renciści otrzymali trzynastą emeryturę, posłowie Zjednoczonej Prawicy odrzucą poprawkę przyjętą przez Senat. To świadczenie będzie wypłacane co roku w kwietniu. Pobierający emerytury lub renty otrzymają je jeszcze przed świętami - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.
rozwiń zwiń