X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Wybory prezydenckie 2020. Henryk Domański: Andrzej Duda nie może dać się sprowokować

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 18:27
– Andrzej Duda, aby wygrać wybory prezydenckie, nie może dać się sprowokować – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Henryk Domański z Polskiej Akademii Nauk. Ewa Marciniak oceniła natomiast, że obecny prezydent ma duży dylemat polityczny i poznawczy.
Audio
  • Ewa Marciniak i Henryk Domański o wyborach prezydenckich (Puls Trójki)
Andrzej Duda
Andrzej DudaFoto: PAP/Piotr Polak

Oficjalnie ruszyła kampania przed wyborami prezydenckimi. Swój start ogłosili: Andrzej Duda, Małgorzata Kidawa-Błońska, Władysław Kosiniak-Kamysz, Robert Biedroń, Szymon Hołownia oraz Krzysztof Bosak. Pierwsza tura wyborów odbędzie się 10 maja.

duda 1200 pap.jpg
Prezydent: zrównoważony rozwój to stworzenie równych szans dla wszystkich. Takiej Polski chcę

O wyścigu prezydenckim mówili w Programie 3 Polskiego Radia Ewa Marciniak z Uniwersytetu Warszawskiego oraz Henryk Domański z Polskiej Akademii Nauk.  Dla tych, którzy walczą o urząd prezydenta, to jest starcie o wszystko  stwierdziła Ewa Marciniak. 

 Andrzej Duda ma duży dylemat polityczny i poznawczy. Z jednej strony jego celem jest pozyskanie prawicowych wyborców. Z drugiej zaś zdobycie politycznego centrum. Tego nie da się pogodzić  dodała.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Według Henryka Domańskiego głównym kandydatem opozycyjnym jest Małgorzata Kidawa-Błońska.  Reprezentant największej siły opozycyjnej ma największe szanse, niezależnie od popełnianych błędów, na wejście do II tury  ocenił. 

kosiniak kamysz 1200 pap.jpg
Władysław Kosiniak-Kamysz: jako prezydent uzdrowię wymiar sprawiedliwości

A co jego zdaniem musi zrobić Andrzej Duda, by wygrać te wybory?  Nie może dać się sprowokować. Chodzi o nadmierne podkreślanie tradycjonalizmu i negatywny stosunek do Unii Europejskiej  podsumował.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Goście: Ewa Marciniak (Uniwersytet Warszawski), Henryk Domański (Polska Akademia Nauk)
Data emisji: 7.02.2020
Godzina emisji: 17.45

kad/mk

Czytaj także

"Jesteśmy w blokach startowych już od dawna". Fogiel o wyborach prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2020 19:05
– Termin wyborów ma znaczenie praktyczne - dla wyborców, którzy muszą sobie planować ewentualne majówki. Dla Prawa i Sprawiedliwości każdy termin był dobry – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Radosław Fogiel, zastępca rzecznika PiS. Zdaniem Jana Grabca (rzecznik PO) jego ugrupowanie jest "zwarte i gotowe".
rozwiń zwiń