X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Fogiel o słowach Putina: to próba osłabienia sojuszu Polski i USA

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2019 18:02
Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel powiedział na antenie Trójki, że ostatnie słowa Władimira Putin o Polsce mogą być próbą "osłabienia sojuszu polsko-amerykańskiego w kontekście sankcji na Nord Stream 2 i obecności wojsk amerykańskich w Polsce". Rzecznik PO Jan Grabiec uważa, że "przydałaby się adekwatna odpowiedź ze strony prezydenta Andrzeja Dudy".
Audio
  • Posłowie PO i PiS o słowach Władimira Putina na temat Polski (Puls Trójki)
Prezydent Rosji Władimir Putin
Prezydent Rosji Władimir PutinFoto: shutterstock.com/Harold Escalona

Prezydent Rosji Władimir Putin oskarżył Polskę o zmowę z nazistowskimi Niemcami, a przedwojennego ambasadora naszego kraju w Berlinie Józefa Lipskiego nazwał "łajdakiem i antysemicką świnią". Stwierdził też, że przyczyną drugiej wojny światowej był nie pakt Ribbentrop-Mołotow, a pakt monachijski z 1938 roku. Mówił, że we wrześniu 1939 roku Armia Czerwona w Brześciu nie walczyła z Polakami i w tym kontekście "niczego Polsce Związek Radziecki w istocie nie odbierał".

CZYTAJ RÓWNIEŻ
premier_oświadczenie663.jpg
Premier: Putin wielokrotnie kłamał na temat Polski. Zawsze robił to świadomie

Jan Grabiec uważa, że na słowa prezydenta Rosji "przydałaby się wypowiedź symetryczna". – Mamy do czynienia ze skandaliczną i kłamliwą wypowiedzią prezydenta Putina. I to nie jednostkową, a powtórzoną w ostatnich dniach kilkukrotnie i przydałaby się adekwatna odpowiedź ze strony prezydenta Andrzeja Dudy – ocenił

W opinii rzecznika Platformy Obywatelskiej, "dobrze, że pojawiło się w ogóle oświadczenie premiera, bo jeszcze kilka dni temu przedstawiciele rządu mówili, że wystarczy nota dyplomatyczna czy reakcja wiceministra". – Nie da się takich spraw załatwić na Twitterze – podkreślił. – Całość tych działań nie sprawia wrażenia dobrze przygotowanej, zaplanowanej akcji – dodał Jan Grabiec.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Jak powiedział Radosław Fogiel, "z polskiego punktu widzenia najistotniejsze jest to, co Władimir Putin chce osiągnąć tą wypowiedzią". – Na pewno nie padła ona po to, żeby po prostu porozmawiać sobie o własnych wizjach historii – mówił. – To może być gra na kilku fortepianach, ewidentnie asumptem do tego była przyjęta rezolucja Parlamentu Europejskiego, która potępiła totalitaryzmy – wskazał.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Zdzisław Krasnodębski Trójka 1200 FREE.jpg
Putin znów zakłamuje historię. Prof. Krasnodębski: to wynik jego ogólnej irytacji

Wicerzecznik PiS przyznał, że obawia się, iż słowa Putina są "poprzez uderzenie antysemicką nutą" próbą, aby "osłabić sojusz polsko-amerykański w kontekście sankcji na Nord Stream 2 i obecności wojsk amerykańskich w Polsce". – Oświadczenie premiera jest czymś bardzo właściwym – mówił również, nie zgadzając się z Janem Grabcem, że potrzebna jest wypowiedź prezydenta.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której posłowie podsumowali mijający rok w polityce.

*** 

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Jan Grabiec (PO), Radosław Fogiel (PiS)
Data emisji: 30.12.2019
Godzina emisji: 17.45

msze/gs

Czytaj także

Wiceszef MSZ: Putin stara się narzucić fałszywą interpretację wydarzeń

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2019 08:48
– Cała ta sekwencja wydarzeń historycznych jest z perspektywy Rosji dość niekorzystna, dlatego w naszym przekonaniu pan prezydent Putin stara się narzucić inną, po prostu fałszywą, interpretację wydarzeń – mówił na antenie radiowej Trójki Marcin Przydacz, wiceminister spraw zagranicznych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skandaliczne słowa Putina o Polsce. Piotr Wawrzyk: będzie reakcja prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2019 16:58
– W ciągu kilku dni przekonamy się, jaka będzie reakcja polskiego prezydenta na słowa Władimira Putina o genezie II wojny światowej – mówił w "Pulsie Trójki" Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kłamstwa Putina. Stanowcza reakcja ambasadora Niemiec w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2019 17:04
"ZSRR wspólnie z Niemcami uczestniczył w tym brutalnym podziale Polski" - napisał na Twitterze ambasador Niemiec w Polsce Rolf Nikel. Wyraził w ten sposób stanowisko rządu niemieckiego wobec niedawnych słów prezydenta Rosji nt. genezy II wojny światowej.
rozwiń zwiń