X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Bezpieczeństwo na drogach. Jak wyeliminować niebezpieczne zachowania?

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2019 18:13
Od Wigilii na polskich drogach doszło do 187 wypadków, w których zginęło 20 osób, a 233 zostały ranne. W tym czasie policja zatrzymała 506 nietrzeźwych kierowców. Do niedzieli trwa policyjna akcja "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie". O bezpieczeństwie na drogach w "Pulsie Trójki" rozmawiali Ewa Odachowska i nadkom. Jarosław Florczak.
Audio
  • Ewa Odachowska i nadkom. Jarosław Florczak o bezpieczeństwie w okresie świąteczno-noworocznym (Puls Trójki)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: twitter.com / Polska Policja

Ewa Odachowska podkreśliła, że wśród kierowców przeważa jednoznaczne potępienie wobec siadania za kółkiem pod wpływem alkoholu. Równocześnie zaznaczyła, że problemem jest trudność w zmianie zachowania. Znaczna liczba osób deklaruje, że miała okazję prowadzić pod wpływem alkoholu, a osoby zatrzymane w takiej sytuacji najczęściej deklarują, że to się więcej nie powtórzy.

– Obserwujemy w badaniach, że często osoby, które są tzw. recydywistami, czyli które po raz wtóry stawiają się na badaniach psychologicznych w związku z kierowaniem pod wpływem alkoholu czy w stanie nietrzeźwości, to kierowcy, którzy są uzależnieni od alkoholu. Na trzeźwo deklarują, że nie będą tego robić, ale kiedy zaczynają być pod wpływem, hamulce puszczają - mówiła psycholog.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Kierownictwo Polskiej Policji robi wszystko, żeby zapewnić wszystkim użytkownikom ruchu drogowego bezpieczeństwo na drodze. Stąd działania "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie" – mówił nadkom. Jarosław Florczak.

– Może się wydawać, że policji nie widać, ale zapewniam państwa, że jesteśmy. Podczas tych działań jest bardzo dużo nieoznakowanych radiowozów wyposażonych m.in. w wideorejestratory. Kierowane są w newralgiczne dla ruchu drogowego miejsca. Policjanci mają takie zadanie, by eliminować z ruchu i dyscyplinować tych kierowców, którzy jeżdżą brawurowo, bardzo niebezpiecznie, sprawiając zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego - podkreślił. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

* * *

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Mariusz Krzemiński
Goście: Ewa Odachowska (psycholog transportu), nadkom. Jarosław Florczak (Komenda Stołeczna Policji)
Data emisji: 27.12.2019
Godzina emisji: 17.45

jmo/gs

Czytaj także

"Przez prędkość giną ludzie". Policjant o tragicznym bilansie na drogach

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2019 09:38
- W tym roku 1,5 tys. wypadków mniej na polskich drogach, prawie 2 tys. mniej rannych - można powiedzieć "to super, bo bezpieczniej". Tylko co z tego? Najgorsza liczba, to ta, kiedy mówimy o zabitych. I tu jest więcej - mówił w Polskim Radiu 24 podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wigilia na polskich drogach. Więcej wypadków i nietrzeźwych kierowców

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2019 09:29
W wigilię Bożego Narodzenia w 95 wypadkach drogowych zginęło 8 osób, a 118 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 170 nietrzeźwych kierowców. To statystyki znacznie przewyższające zeszły rok.
rozwiń zwiń