X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marek Ast: sędziowie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego są niezawiśli

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 18:10
– Postępowanie dyscyplinarne nie działało, sędziowie zamiast być karani, byli bronieni. Jesteśmy zdeterminowani, aby kontynuować reformę sądownictwa – powiedział w radiowej Trójce Marek Ast, przewodniczący sejmowej Komisji Sprawiedliwości. W audycji wziął udział również Arkadiusz Myrcha, poseł PO.
Audio
  • Marek Ast: sędziowie Izby Dyscyplinarnej SN są niezawiśli (Puls Trójki)
Sąd Najwyższy
Sąd NajwyższyFoto: Shutterstock/kolbet

Sąd Najwyższy shutt 1200.jpg
Prezes Tomasz Przesławski: Izba Dyscyplinarna SN będzie nadal orzekać

Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf wzywa sędziów Izby Dyscyplinarnej SN do powstrzymania się od orzekania w prowadzonych sprawach. W ubiegłym tygodniu Izba Pracy i Ubezpieczeń Społecznych SN orzekła, że izba nie jest sądem w rozumieniu prawa krajowego i unijnego. Była to reakcja na orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 19 listopada.

Marek Ast, przewodniczący sejmowej Komisji Sprawiedliwości, przyznał, że "sędziowie Izby Dyscyplinarnej SN są w swoich decyzjach niezawiśli i w tym duchu podejmą decyzję". – Już zapowiedzieli, że Izba będzie działać dalej i w tej sytuacji skutków negatywnych dla środowiska sędziowskiego być nie powinno. Apele Małgorzaty Gersdorf anarchizują wymiar sprawiedliwości i wprowadzają element niepokoju. Postępowanie dyscyplinarne nie działało, sędziowie zamiast być karani byli bronieni. Jesteśmy zdeterminowani, aby kontynuować reformę sądownictwa – powiedział gość audycji.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Arkadiusz Myrcha, poseł PO, stwierdził, że "każdy, kto jest racjonalny powinien się podpisać pod apelem Małgorzaty Gersdorf". – Pani prezes domaga się realizacji wyroku, który zapadł w TSUE, a Trybunał orzekł, że KRS nie cieszy się walorem niezależności. Izba Dyscyplinarna jest takim sądem w sądzie i dziś mamy tego negatywne konsekwencje. Stworzono taki mechanizm, żeby I prezes SN nie miała żadnego przełożenia na działalność Izby Dyscyplinarnej – mówił.

Zachęcamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Mariusz Krzemiński
Goście: Marek Ast (przewodniczący sejmowej Komisji Sprawiedliwości, PiS) oraz Arkadiusz Myrcha (PO)
Data emisji: 11.12.2019
Godziny emisji: 17.45

dn/mk

Czytaj także

"To rodzi wątpliwości". Andrzej Anusz ws. apolityczności sędziów

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2019 13:18
- Na ile ci sędziowie przekraczają próg swojego zaangażowania politycznego? Na jednej demonstracji widzimy sędziego i byłego senatora opozycji, a ten sędzia sądzi senatora. Kiedy oni razem znajdują się na tej samej demonstracji, to rodzą się duże wątpliwości - mówił w Polskim Radiu 24 historyk i politolog dr Andrzej Anusz z Instytutu Józefa Piłsudskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antoni Macierewicz: ktoś, kto podważa organy sądownicze w Polsce, działa bezprawnie

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2019 13:45
- Europejski Trybunał Sprawiedliwości nie ma żadnego prawa, by uznawać, który sąd w Polsce rozstrzyga daną sprawę - mówił w Polskim Radiu 24 marszałek Senior, Antoni Macierewicz. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Sałek o sędziach: "nadzwyczajna grupa" zaczyna kreować swoją politykę

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2019 12:54
- W Polsce mamy do czynienia z nadzwyczajną grupą, która zaczyna kreować swoją politykę i swój ustrój prawny - ocenił Paweł Sałek z Kancelarii Prezydenta, komentując sytuację w wymiarze sprawiedliwości po postanowieniu Izby Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Najwyższego w sprawie KRS i Izby Dyscyplinarnej SN.
rozwiń zwiń