X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Grzegorz Tobiszowski: KE cały czas wyraża "wyjątkową miłość" do Polski

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 19:08
– Zadziwiające jest ciągłe pokazywanie nas w kontekście praworządności, gdzie niejednokrotnie te kwestie były tłumaczone – powiedział w radiowej Trójce Grzegorz Tobiszowski, europoseł PiS. W rozmowie wziął udział również Krzysztof Hetman, europoseł PSL.
Audio
  • G. Tobiszowski: KE wyraża "wyjątkową miłość" do Polski (Puls Europy/Trójka)
Komisja Europejska
Komisja EuropejskaFoto: Pixabay

Około pół godziny trwała dyskusja o sytuacji w Polsce i reformach sądownictwa na unijnej naradzie ministerialnej w Brukseli w ramach procedury związanej z artykułem 7. traktatu. Przedstawiciele Komisji Europejskiej mówili o pogarszającej się sytuacji, a później w rozmowie z dziennikarzami relacjonowali, że nie przekonały ich wyjaśnienia polskiej strony.

jourova 1200 shutt.jpg
Wiceszefowa KE ds. praworządności zapowiada pilną wizytę w Polsce

Grzegorz Tobiszowski, europoseł PiS przyznał, że "zadziwiające jest ciągłe pokazywanie nas w kontekście praworządności, gdzie niejednokrotnie te kwestie były tłumaczone". – Nie zauważa się problemów na Malcie, w innych krajach, a cały czas wyraża się "wyjątkową miłość" do Polski. Sprawa jest bardziej złożona. Wszyscy europarlamentarzyści, którzy kochają Polskę, trzymają kciuki, aby środki nie były ograniczane, bo są one dla wszystkich Polaków  – stwierdził polityk.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Krzysztof Hetman, europoseł PSL mówił, że "warto podkreślić, że nikt tutaj nie mówi o sankcjach wobec Polski w związku z kłopotami dotyczącymi praworządności w naszym kraju". – Trwa dyskusja o tym, aby w nowej perspektywie finansowej połączyć to, co dzieje się w wymiarze praworządności z przyszłymi pieniędzmi europejskimi i nie jest to kwestia sankcji, lecz zamrażania pieniędzy do czasu, aż uda się usunąć powody zatrzymania tego napływu pieniędzy. Miałby być to kłopot tylko dla rządu, bo PO i PSL mówi, że nie może ono dotknąć samorządowców bądź rolników – powiedział europolityk.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Euranet Plus – Puls Europy
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Grzegorz Tobiszowski (europoseł PiS), Krzysztof Hetman (europoseł PSL)
Data emisji: 10.12.19
Godzina emisji: 17.45

dn/ml

Czytaj także

Piotr Wawrzyk: Janusz Wojciechowski ma wizję rolnictwa

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 18:25
– Pozostaje pytanie, jak pogodzić interesy małego i średniego rolnictwa z takimi kwestiami jak ochrona klimatu. O tym mówił m.in. Janusz Wojciechowski i widać było, że ma wizję, jak rolnictwo powinno wyglądać – stwierdził w "Pulsie Trójki" Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych.
rozwiń zwiń