X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Michał Jach: Polska jest znacznie bezpieczniejszym krajem niż kilka lat temu

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 18:28
- Obecność wojsk amerykańskich w Polsce daje gwarancję naszego bezpieczeństwa. Poza tym Polska wydaje duże fundusze na unowocześnianie armii i jej wyszkolenie - mówił w "Pulsie Trójki" Michał Jach, poseł PiS. Do sprawy bezpieczeństwa naszego kraju odniósł się - w kontekście szczytu NATO w Londynie - również Paweł Szramka, polityk Kukiz'15. 
Audio
  • Michał Jach i Paweł Szramka o szczycie NATO ("Puls Trójki")
Szczyt NATO w Londynie
Szczyt NATO w LondynieFoto: PAP/EPA/SGT PETER DEVINE / BRITISH MINIS

Spotkanie szefów krajów członkowskich NATO zostało zorganizowane w 70. rocznicę powstania Sojuszu. Polskę na szczycie reprezentował prezydent Andrzej Duda. Jak relacjonuje z Londynu wysłannik Polskiego Radia Wojciech Cegielski, w trakcie szczytu rozmawiano między innymi o relacjach z Rosją, Chinami, o misjach w Iraku i Afganistanie, wydatkach na obronność i bezpieczeństwie nowych technologii w tym sieci 5G. Następny szczyt zaplanowano na rok 2021.

1200_Duda_PAP.jpg
Andrzej Duda: szczyt był sukcesem Sojuszu Północnoatlantyckiego, a także zwycięstwem Polski

O tym, jakie są realne siły Polski jako członka NATO, mówili w "Pulsie Trójki" Michał Jach z Prawa i Sprawiedliwości, oraz Paweł Szramka z Kukiz'15. - Obecność wojsk amerykańskich w Polsce zdecydowanie daje duże gwarancje naszego bezpieczeństwa. Poza tym Polska wydaje duże fundusze na unowocześnianie armii i jej wyszkolenie - powiedział Jach. 

Paweł Szramka nie był już takim optymistą. - Życzyłbym sobie, żeby nasza armia była w stanie sprostać każdemu przeciwnikowi, ale jesteśmy niestety bardzo uzależnieni od swoich sojuszników. Patrząc z perspektywy historycznej wiemy, że z opieraniem się na sojusznikach różnie bywa - stwierdził polityk. 

Szramka odniósł się również do głośnej wypowiedzi Emmanuela Macrona o "śmierci klinicznej NATO". - Nie możemy być pewni, że w przyszłości unikniemy takich wypowiedzi. Politycy często robią to po to, aby zaznaczyć swoją obecność. Często przed szczytami NATO padają jakieś kontrowersyjne słowa, aby sam szczyt je załagodził - ocenił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Michał Jach (Prawo i Sprawiedliwość), Paweł Szramka (Kukiz'15)
Data emisji: 4.12.2019
Godziny emisji: 17.44

kad

Czytaj także

Szczyt COP25. Paweł Sałek: dyskusja skoncentruje się na wprowadzeniu handlu emisjami

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2019 18:34
- Dyskusja w Madrycie będzie koncentrować się na tym, żeby wprowadzić handel emisjami. Państwa, które miały nadwyżkę emisji, mogłyby wówczas ją sprzedać tym krajom, które miałyby jej niedobór - mówił w "Pulsie Trójki" Paweł Sałek, doradca prezydenta Andrzeja Dudy w sprawach klimatu.
rozwiń zwiń