X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

PiS wycofuje się z limitu 30-krotności składek na ZUS. Politycy komentują

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 18:32
– Biorąc pod uwagę to, jak dużo dyskusji wzbudza projekt związany z likwidacją limitu 30-krotności składek na ZUS, postanowiliśmy poddać go szerszym konsultacjom społecznym – powiedział w "Pulsie Trójki" Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS. Sprawę skomentował również Jan Grabiec, rzecznik PO. 
Audio
  • Radosław Fogiel i Jan Grabiec o likwidacji 30-krotności składek na ZUS (Puls Trójki)
  • Jacek Liziniewicz i Agaton Koziński o exposé premiera (Puls Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock

Projekt Prawa i Sprawiedliwości zakładający likwidację od 2020 roku górnego limitu przychodu, do którego płaci się składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe, został wycofany z porządku obrad Sejmu. 

Tę decyzję tłumaczył w "Pulsie Trójki" Radosław Fogiel, wicerzecznik partii rządzącej. – Biorąc pod uwagę to, jak dużo dyskusji wzbudza wspomniany projekt, postanowiliśmy poddać go szerszym konsultacjom społecznym – ocenił polityk. 

pis-1200-pap.jpg
Likwidacja limitu 30-krotności składek na ZUS. PiS wycofało projekt z Sejmu

Do sprawy odniósł się również Jan Grabiec, rzecznik Platformy Obywatelskiej. – Widać, że rząd, który nie uzyskał jeszcze wotum zaufania, już nie ma większości dla swoich sztandarowych projektów. Poza tym 30-krotność jest zapisana w projekcie budżetu państwa, który został przyjęty przez rząd. To znaczy, że teraz budżet jest bez podstaw – stwierdził Grabiec. 

Exposé premiera

Politycy mówili też o exposé premiera Mateusza Morawieckiego. – Nie dajemy się nabierać na piękne słowa. Poza tym Mateusz Morawiecki nawet nie wspomniał o służbie zdrowia. Mówił tylko, że przeznaczy jakieś środki na remonty szpitali, ale zapomniał dodać, że brakuje pieniędzy na leczenie – skomentował Grabiec.

pap jarosław kaczyński sejm 1200.jpg
Debata nad exposé premiera. Zobacz relację z Sejmu

Fogiel podkreślił zaś, że widocznie "pan poseł Grabiec puszczał dużą część exposé mimo uszu". – Porównując poziom finansowania służby zdrowia pod koniec rządów koalicji PO-PSL, jesteśmy już 30 mld do przodu. Planujemy w tej kadencji podwoić to finansowanie w stosunku do 2015 roku – odpowiedział wicerzecznik PiS.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Sejmowe exposé skomentowali również goście dodatkowego, specjalnego wydania "Pulsu Trójki": Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej Codziennie" oraz Agaton Koziński z "Polski The Times".

– Obóz władzy będzie teraz wszystko ustawiał pod wybory prezydenckie w 2020 roku. W taki sposób czytam przemówienie Mateusza Morawieckiego – ocenił Koziński. 

– Politycy PiS mówią, że było to przełomowe przemówienie. Moim zdaniem nie zostanie jednak zapamiętane – ocenił Liziniewicz. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań .

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Radosław Fogiel (wicerzecznik PiS) i Jan Grabiec (rzecznik PO), Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska"), Agaton Koziński ("Polska The Times")
Data emisji: 19.11.2019
Godziny emisji: 17.45, 16.45

kad/mk

Czytaj także

Czy temperatura sporu politycznego nieco spadnie?

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 13:00
Inauguracyjne posiedzenia Sejmu i Senatu za nami.
rozwiń zwiń