X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Człowiek odważny i niezłomny". Prof. J. Żaryn i dr G. Waligóra wspominają K. Morawieckiego

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 18:20
– Tak naprawdę dopiero po latach okazywało się, że racja była po stronie Kornela Morawieckiego – mówił dr Grzegorz Waligóra. Prof. Jan Żaryn dodał, że "postawa marszałka seniora pokazała, że powinniśmy zawsze walczyć o odzyskanie niepodległości, gdybyśmy kiedykolwiek znów ją stracili".
Audio
  • Prof. J. Żaryn i dr G. Waligóra wspominają K. Morawieckiego (Puls Trójki)
Kornel Morawiecki
Kornel MorawieckiFoto: Stanisław Kowalczuk/East News

Sejm-pozegnanie-KMorawiecki-pap-1200.jpg
Sejm: trumna z ciałem Kornela Morawieckiego wystawiona w Sali Kolumnowej

W Sali Kolumnowej Sejmu wystawiono trumnę z ciałem zmarłego w poniedziałek marszałka seniora śp. Kornela Morawieckiego. O godzinie 19.00 trumna zostanie uroczyście wyniesiona z Sejmu i w kondukcie przeniesiona do Katedry Polowej Wojska Polskiego przy ulicy Długiej, gdzie po godzinie 20.00 rozpocznie się czuwanie.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Dr Grzegorz Waligóra wskazywał, że jedni mogą oceniać postawę Kornela Morawieckiego jako radykalną, drudzy jako niezłomną, a jeszcze inni jako odważną. – Kornel Morawiecki to przede wszystkim osoba, która miała w swojej aktywności umiejętność dostrzegania i nazywania pewnych zjawisk po imieniu znacznie wcześniej niż inni – mówił. – Tak naprawdę dopiero po latach okazywało się, że racja była po stronie Kornela Morawieckiego – dodał Grzegorz Waligóra.

Kornel Morawiecki PAP 1200.jpg
Archiwalna rozmowa w PR24. Kornel Morawiecki o Janie Olszewskim

"Całe życie K. Morawieckiego to przesłanie dla nas"

Prof. Jan Żaryn zwracał uwagę na schedę, którą pozostawił po sobie Kornel Morawiecki. – To przede wszystkim cały jego życiorys. Począwszy od 1968 roku, a szczególnie w czasach, gdy Solidarność musiała zejść do podziemia – wskazywał.

– Przesłanie Kornela Morawieckiego mówi nam w sposób oczywisty, że nawet wtedy, gdy wydaje nam się to czymś niewyobrażalnym, powinniśmy walczyć o odzyskanie niepodległości, gdybyśmy kiedykolwiek znów ją stracili – dodał Jan Żaryn.

Historyk podkreślał, że to wizja, która powinna nam towarzyszyć i powinna zostać przez nas zapamiętana. – Tak samo jak w XIX wieku, gdy próbowali nam pozostawić taki testament nasi insurekcjoniści, których też bardzo często oskarżano, że są romantykami bez prawa zabierania głosu w sprawach prawdziwej polityki – mówił.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Audycja: Puls Trójki
Prowadzący: Mariusz Krzemiński
Goście: prof. Jan Żaryn (historyk, senator PiS), dr Grzegorz Waligóra (Instytut Pamięci Narodowej)
Data emisji: 4.10.2019
Godzina emisji: 17:45

kstar/kw

Czytaj także

Solidarność Walcząca – organizacja, której cele "szokowały"

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019 18:20
Czym była Solidarność Walcząca, jak działała i co było jej głównym celem, a także jaką rolę odegrał w organizacji Kornel Morawiecki – m.in. na ten temat dyskutowali goście "Pulsu Trójki": Igor Janke i Zbigniew Jagiełło.
rozwiń zwiń