X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Maciej Wąsik: opozycja drąży uchybienia w MS, bo nie ma pomysłu na Polskę

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 18:44
– Myślę, że ws. uchybień w Ministerstwie Sprawiedliwości najważniejsza jest reakcja Zbigniewa Ziobro, szefa resortu. To pokazuje nasze standardy. Opozycja drąży ten temat, bo nie ma pomysłu na Polskę – powiedział w "Pulsie Trójki" Maciej Wąsik, zastępca koordynatora ds. służb specjalnych.
Audio
  • Maciej Wąsik o aferze hejterskiej w Ministerstwie Sprawiedliwości (Puls Trójki)
Maciej Wąsik
Maciej WąsikFoto: PAP/Tytus Żmijewski

W Sejmie odbyła się w środę debata nad wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobro. Wniosek, który złożyła opozycja, nie został przegłosowany, tym samym minister sprawiedliwości zachował swoje stanowisko.

Wniosek miał związek z doniesieniami Onetu, który napisał, że urzędnicy Ministerstwa Sprawiedliwości, w tym były już wiceminister Łukasz Piebiak, mieli stać za zorganizowanym hejtem wobec sędziów krytykujących zmiany w wymiarze sprawiedliwości wprowadzane przez Zjednoczoną Prawicę. 

fogiel 1200 pap.jpg
Radosław Fogiel: nasz program przebija się do świadomości Polaków

Do wspomnianej sprawy odniósł się w "Pulsie Trójki" Maciej Wąsik, zastępca koordynatora ds. służb specjalnych. – Myślę, że najważniejsza w tym wypadku jest reakcja Zbigniewa Ziobro. Media ujawniły bowiem pewne uchybienia w działalności wiceministra, a ten natychmiast podał się do dymisji. To pokazuje nasze standardy. Opozycja drąży ten temat, bo nie ma pomysłu na Polskę – ocenił gość audycji. 

"Zbigniew Ziobro powinien podać się do dymisji"

Polityk skomentował też słowa prof. Adama Strzembosza, I Prezesa Sądu Najwyższego w latach 1990-1998, który powiedział, że "Zbigniew Ziobro miał wiedzę na temat afery hejterskiej i powinien podać się do dymisji".

– Pan Adam Strzembosz od pewnego czasu niezwykle się upolitycznił. Stanął jednoznacznie po jednej stronie – mówił Maciej Wąsik. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Magdalena Uchaniuk-Gadowska
Gość: Maciej Wąsik (sekretarz stanu w KPRM, zastępca koordynatora ds. służb specjalnych)
Data emisji: 12.09.2019
Godzina emisji: 17.45

kad/gs

Czytaj także

Zbigniew Ziobro zostaje na stanowisku. "Dajemy Polakom to, co obiecaliśmy"

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 20:48
Sejm odrzucił wniosek opozycji o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. - Razem z całym rządem Zjednoczonej Prawicy dajemy Polakom to, co obiecaliśmy im w wyborach, dajemy realną dobrą zmianę - mówił w debacie przed głosowaniem Zbigniew Ziobro.
rozwiń zwiń