X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Sprawa Łukasza Piebiaka. Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 18:46
- Wiceminister Piebiak zachował się honorowo, pomimo że nie czuje się winny - mówił na antenie radiowej Trójki Zbigniew Gryglas (Porozumienie). - Fakty są takie, że dymisja to jest najprostsze rozwiązanie, ale niekoniecznie kończące sprawę - stwierdził Jakub Stefaniak (Polskie Stronnictwo Ludowe). 
Audio
  • Politycy omawiali wydarzenia wokół sprawy byłego już wiceministra sprawiedliwości i jego kontaktów z internetowymi trollami (Puls Trójki)
Łukasz Piebiak, b. wiceminister sprawiedliwości
Łukasz Piebiak, b. wiceminister sprawiedliwościFoto: TT/MS

Wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak zapewnił, że będzie z determinacją bronić swojego dobrego imienia, na które pracował całe życie. - Wnoszę do sądu pozew przeciwko redakcji Onet, która rozpowszechnia pomówienia na mój temat oparte na relacjach niewiarygodnej osoby - oświadczył. Złożył dymisję, której przyjęcie zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. 

Czytać więcej
twitter łukasz piebiak 1200.jpg
Łukasz Piebiak podał się do dymisji. "W poczuciu odpowiedzialności"

W poniedziałek portal ten opisał kontakt, jaki w mediach społecznościowych wiceminister Piebiak zawarł z kobietą o imieniu Emilia, która miała prowadzić akcje dyskredytujące niektórych sędziów, m.in. szefa Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia prof. Krystiana Markiewicza.

Zbigniew Gryglas stwierdził, że Łukasz Piebiak zachował się "honorowo". - To w moim przekonaniu kończy sprawę. Wiceminister zachował się honorowo pomimo że nie czuje się winny, będzie występował na drogę sądową przeciwko wydawcy, który zamieścił tę informację. Ja szanuję taki sposób postępowania. My, politycy, funkcjonariusze publiczni, musimy stosować wobec siebie bardzo ostre kryteria. Nawet jak jest cień podejrzenia, który może rzucać na funkcjonowanie resortu, urzędu, to nasze kariery nie są tak ważne, więc cenię za ten ruch pana ministra - zaznaczył polityk. - Poza tym sprawa nie jest do końca jasna. Są wątki, które nakazują pewną wstrzemięźliwość - dodał. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

- Fakty są takie, że dymisja to jest najprostsze rozwiązanie, ale niekoniecznie kończące sprawę. Ja rozumiem, że pan premier Morawiecki chciałby, żeby ta sprawa była zakończona i żeby najlepiej nikt o tym nic nie mówił. Przepraszam za wyrażenie, ale szambo wylało. (…) Dzisiaj pan Piebiak, który czmychnął w krzaki, pierwsze co powinien zrobić to się wytłumaczyć z tego, jak ta sprawa wyglądała a pan Ziobro również nie powinien uciekać od tematu - podkreślił rzecznik PSL. - Dzisiaj wszyscy z Ministerstwa Sprawiedliwości nabrali wody w usta - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.  

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Mariusz Krzemiński
Goście: Zbigniew Gryglas (Porozumienie), Jakub Stefaniak (Polskie Stronnictwo Ludowe)
Data emisji: 22.08.2019
Godzina emisji: 17.44

dcz/

Czytaj także

Wiceminister sprawiedliwości oskarżony o akcje dyskredytujące sędziów. Premier: zażądałem wyjaśnień od Zbigniewa Ziobro

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2019 10:00
Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że zażądał wyjaśnień od ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro ws. doniesień portalu Onet.pl na temat działań, jakie miał podejmować wiceszef MS Łukasz Piebiak. W ślad za tym podejmę odpowiednie decyzje - powiedział szef rządu.
rozwiń zwiń