X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Minister rolnictwa o suszy: mamy około pół miliarda złotych na pomoc

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 18:15
– Straty w związku z suszą szacowane są na około miliard złotych. Obliczanie trwa, dlatego ta liczba na pewno będzie większa – mówił w "Pulsie Trójki" Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa. Polityk dodał, że na początek jest przygotowane około pół miliarda zł na to, żeby rozpocząć wypłaty dla tych, którzy mają gotowe szacunki.
Audio
  • Jan Ardanowski o problemie suszy w Polsce (Puls Trójki)
Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski
Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski Foto: PR

Niemal w całym kraju panuje susza rolnicza. W gminach pracuje ponad półtora tysiąca komisji szacujących straty na łącznej powierzchni miliona ośmiuset tysięcy hektarów.

Według najnowszego raportu Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach, obejmującego okres od 10 czerwca do 11 sierpnia, susza rolnicza dotknęła 15 województw.

Do tego raportu odniósł się w "Pulsie Trójki" Jan Krzysztof Ardanowski. – Rzeczywiście, coś złego dzieje się w przyrodzie. Ci wszyscy, którzy twierdzili, że to są wymysły, chyba też zaczęli zauważać zmiany klimatu. Praktycznie w całej Polsce mamy do czynienia z niedoborem opadów. Również w Niemczech i innych krajach Europy ten problem występuje – mówił minister rolnictwa. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Na zwiększenie opadów nie wpłyniemy, ale możemy starać się wodę zatrzymać. Wody zawsze było pod dostatkiem, nie była szanowana i nikt nie podejmował żadnych działań retencyjnych. Teraz przyroda upomina się o swoje – ocenił gość Trójki.  

Straty w związku z suszą szacowane są na około miliard zł. – Szacunki jednak trwają, a susza nie ustaje. Dlatego ta liczba na pewno będzie większa – powiedział Jan Krzysztof Ardanowski. 

Polityk dodał też, że na początek jest przygotowane około pół miliarda zł na to, żeby rozpocząć wypłaty dla tych, którzy mają gotowe szacunki. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Mariusz Krzemiński
Gość: Jan Krzysztof Ardanowski (minister rolnictwa)
Data emisji: 14.08.2019
Godzina emisji: 17.43

kad/kw