X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wybory parlamentarne. Partie wybierają swoich kandydatów do Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 18:55
Trwa budowanie list wyborczych przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. We wtorek w tej sprawie zebrał się Komitet Polityczny PiS, nad doborem nazwisk pracuje też Koalicja Obywatelska. O tym, jak przebiega tworzenie list mówili w "Pulsie Trójki" zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel i rzecznik PO Jan Grabiec.
Audio
  • Jan Grabiec i Radosław Fogiel o listach wyborczych (Puls Trójki)
Sejm
SejmFoto: MrMR/ Shutterstock.com

Radosław Fogiel pytany o to, kiedy poznamy ostateczny kształt list wyborczych Prawa i Sprawiedliwości, ocenił, że w wariancie optymistycznym może to być już w tym tygodniu. – Dla bezpieczeństwa horyzont dwóch, trzech tygodni bym zostawił – dodał. – To jest bardzo dużo nazwisk, 41 okręgów, więc to po prostu trwa – wyjaśnił.

Fogiel powiedział, że listy są do negocjacji na wielu etapach – najpierw w regionach na poziomie struktur okręgowych. Wskazał też, że decyzje ws. nazwisk kandydatów podjęte przez Komitet Polityczny są co do zasady ostateczne, gdyż zgodnie ze statutem partii jest to najwyższa władza poza kongresem.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Wcześniej swoich kandydatów powinna przedstawić opozycja. – Przewodniczący Grzegorz Schetyna zapowiedział posiedzenie Zarządu Krajowego Platformy w piątek. Myślę, że zręby list zostaną już w piątek zaprezentowane – przekazał Jan Grabiec. Zaznaczył, że w koalicji "rozmowy pomiędzy formacjami politycznymi pewnie będą trwały".– 

Listy są cały czas otwarte dla organizacji społecznych, dla działaczy społecznych  – poinfomował rzecznik PO, wskazując, że mowa jest także o czołowych miejscach na listach.

Jaki jest klucz i filozofia tworzenia list? Jaki wpływ na ich kształt mają mniejsi koalicjanci? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której poruszono też temat ostatnich wydarzeń w Białymstoku przy okazji marszu równości. 

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzący: Beata Michniewicz
Goście: Jan Grabiec (Platforma Obywatelska), Radosław Fogiel (Prawo i Sprawiedliwość)
Data emisji: 23.07.2019
Godzina emisji: 17.45

fc/kw