X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Bardzo dobre spotkanie". Rzecznik Praw Dziecka o rozmowach z przedstawicielami Barnevernet

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 18:37
– Było zapewnienie woli współpracy, mam nadzieję, że spotkanie przyniesie efekty – powiedział w "Pulsie Trójki" Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak, który rozmawiał we wtorek z delegacją norweskiego urzędu ds. ochrony praw dzieci Barnevernet. 
Audio
  • Rzecznik Praw Dziecka o rozmowach z norweskim Barnevernet (Puls Trójki)
Rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak po spotkaniu z delegacją norweskiego urzędu ds. ochrony praw dzieci Barnevernet
Rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak po spotkaniu z delegacją norweskiego urzędu ds. ochrony praw dzieci BarnevernetFoto: PAP/Mikołaj Pawlak

Rozmowy z Barnevernet dotyczyły m.in. ochrony praw polskich rodzin w Norwegii po wydaleniu polskiego konsula. Spotkanie odbyło się w MSZ, Ministerstwie Sprawiedliwości oraz w biurze RPD.

– Wyjaśniłem pracownikom Barnevernet jak działa polski system, polska opieka społeczna, system sądownictwa, kuratorów, opieki nad dziećmi w sytuacjach trudnych - powiedział w Trójce Mikołaj Pawlak. RPD podkreślił, że strona polska wskazywała urzędnikom Barnevernet różnice w interpretacji przepisów międzynarodowych dot. dzieci, a także poruszono kwestie kulturowe i religijne. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Mikołaj Pawlak odniósł się też do kwestii Deklaracji LGBT+, którą podpisał prezydent Warszawy. Wprowadza ona m.in. edukację seksualną do szkół, która ma być prowadzona z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia. – Przede wszystkim pierwsze jest prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie ze swoimi poglądami i to musi być uszanowane. Oczywiście musimy wyrażać z kulturą akceptację dla różnorodności, ale nie może być też niechcianego przez rodziców wpływu na światopogląd dzieci – podkreślił gość "Pulsu Trójki".

Rzecznik Praw Dziecka mówił też na temat przygotowywanych zmian w prawie rodzinnym.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki 
Prowadzący: Mariusz Krzemiński 
Gość: Mikołaj Pawlak (Rzecznik Praw Dziecka)
Data emisji: 05.03.2019 
Godzina emisji: 17:45

paw/gs

Czytaj także

"Nadmiar prac zadawanych uczniom do domu narusza ich prawa". Komentarz MEN

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2017 21:32
"Zbyt wiele prac domowych zadawanych dzieciom przez nauczycieli do domu narusza ich prawo do wypoczynku i zabawy" - stwierdził Rzecznik Praw Dziecka. "Stanowi także ingerencję szkoły w życie prywatne rodzin, bo pośrednio wpływa na ich rozkład dnia" - dodał Marek Michalak.
rozwiń zwiń