X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Anna Zalewska: nauczyciele zasługują na kolejne wzrosty wynagrodzeń

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 18:33
– Nie może być tak, że wynagrodzenie nauczycieli jest mocno zróżnicowane. W skrajnych przypadkach dysproporcje sięgają 2-3 tysięcy złotych – mówiła w radiowej Trójce Anna Zalewska, minister edukacji narodowej.
Audio
  • Szefowa MEN: nauczyciele zasługują na wzrosty wynagrodzeń (Puls Trójki)
Anna Zalewska
Anna ZalewskaFoto: Ministerstwo Edukacji Narodowej / Twitter

Anna Zalewska zauważyła, że nastroje wśród związków zawodowych nauczycieli zmieniły się w 2018 roku.  Postulaty są bardzo różne i dotyczą dużych kwot pieniędzy. Zapowiedzieliśmy dwie podwyżki w 2019 roku. Dla większości nauczycieli kwota ta sięgnie 500 zł w minimalnym wynagrodzeniu. To ostatnie w przypadku nauczyciela dyplomowanego to 61 procent jego pensji. Ostatecznie i tak pensje ustala samorząd  przypomniała minister.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Anna Zalewska mówiła o zmianach już wprowadzonych przez resort edukacji.  Trzeba wziąć pod uwagę rozwiązania wcześniej zaproponowane, czyli tzw. godziny do dyspozycji dyrektora. Chodzi o zajęcia dodatkowo płatne, prowadzone dla uczniów zarówno najlepszych, jak i potrzebujących dodatkowej pomocy. Każdy nauczyciel z oceną wyróżniającą otrzyma także stały comiesięczny dodatek od 200 do 500 zł – podkreśliła minister.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.  

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Magda Uchaniuk-Gadowska
Gość: Anna Zalewska (minister edukacji narodowej)
Data emisji: 24.01.2019
Godzina emisji: 17.45

ras/mk

Czytaj także

Błażej Spychalski: jeśli każdy z nas wykona krok w tył, życie publiczne może być lepsze

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 18:10
– Pan prezydent mówi, że jeżeli każdy z nas spojrzy na siebie, pomyśli o tym co robi i co mówi, zastanowi się bardzo głęboko i wykona mały krok w tył, to nasze życie publiczne może być lepsze – powiedział na antenie Trójki Błażej Spychalski, prezydencki minister.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Wójcik: mam nadzieję, że Norwegia zmieni stanowisko ws. Sławomira Kowalskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 18:10
– On potrafił zjednoczyć różne środowiska, żeby pomóc naszym rodakom, zwłaszcza w kwestii dotyczącej polskich dzieci. Dlatego ta decyzja jest niezrozumiała – powiedział o Sławomirze Kowalskim wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, gość "Pulsu Trójki". Norwegia zażądała od polskiego MSZ, by konsul wrócił do kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Język debaty publicznej złagodnieje? "Jest społeczne pragnienie pewnego opanowania"

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 18:44
– Od kilkudziesięciu lat politycy posługują się wszystkimi narzędziami, jakie są dostępne i przekraczają to, co kiedyś uważaliśmy za granicę – mówił na antenie radiowej Trójki prof. Henryk Domański (PAN). – Jest społeczne pragnienie pewnego opanowania, pojednania – stwierdził Sławomir Sowiński (UKSW). 
rozwiń zwiń