more_horiz

Politycy SLD i PSL komentują wyniki swoich formacji w wyborach samorządowych

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2018 19:09
Wybory samorządowe już za nami. O tym, jak je podsumowują i jak oceniają wyniki uzyskane przez partie, do których należą, mówili w "Pulsie Trójki" Anna Maria Żukowska z Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Marek Sawicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Audio
  • Politycy SLD i PSL podsumowują wybory samorządowe (Puls Trójki)
Głosowanie w wyborach samorządowych
Głosowanie w wyborach samorządowychFoto: PAP/Grzegorz Momot

Wybory odbyły się w niedzielę. Wciąż trwa liczenie głosów, dlatego jeszcze nie wiadomo, ilu dokładnie wyborców zagłosowało na poszczególne ugrupowania w skali kraju. Pewne jest natomiast to, że frekwencja, która na poniedziałkowe późne popołudnie wynosiła wg sondaży 54 proc., okazała się najwyższą w historii wyborów samorządowych w Polsce.

– Myślę, że należy się z tego cieszyć. To wyraz demokracji. Tak dobra frekwencja wynika jednak też z tego, że w ostatnich dwóch tygodniach mieliśmy do czynienia z brutalizacją życia politycznego – stwierdził Marek Sawicki.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Z kolei, Anna Maria Żukowska zaznaczyła, że ta wysoka frekwencja sprzyjała wszystkim partiom. – Cieszy mnie to, bo to zmobilizowało elektoraty wszystkich ugrupowań. Myślę, że ta frekwencja pomogła nam w jakiś sposób i ostatecznie dobijemy do 7 proc. – powiedziała wiceprzewodnicząca mazowieckiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Anna Maria Żukowska dodała, że wynik Sojuszu w tych wyborach samorządowych daje poczucie, że lewica może się odbić na jeszcze wyższy wynik w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych. – Pokazuje to, że naszych wyborców jest sporo. To w przeliczeniu na głosy ponad milion osób. Myślę więc, że ten wynik, to dobry zaczyn i dowód na to, że SLD Lewica Razem przekracza próg wyborczy – zaznaczyła.

– Czekam oczywiście na ostateczne wyniki, ale ze wstępnego, dającego 13,6 proc. Polskiemu Stronnictwu Ludowemu, jestem zadowolony – dodał Marek Sawicki.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Mariusz Krzemiński
Goście: Anna Maria Żukowska (Sojusz Lewicy Demokratycznej), Marek Sawicki (Polskie Stronnictwo Ludowe)
Data emisji: 22.10.2018
Godzina emisji: 17.45

bb/ml