X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Politycy SLD i PSL komentują wyniki swoich formacji w wyborach samorządowych

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2018 19:09
Wybory samorządowe już za nami. O tym, jak je podsumowują i jak oceniają wyniki uzyskane przez partie, do których należą, mówili w "Pulsie Trójki" Anna Maria Żukowska z Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Marek Sawicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Audio
  • Politycy SLD i PSL podsumowują wybory samorządowe (Puls Trójki)
Głosowanie w wyborach samorządowych
Głosowanie w wyborach samorządowychFoto: PAP/Grzegorz Momot

Wybory odbyły się w niedzielę. Wciąż trwa liczenie głosów, dlatego jeszcze nie wiadomo, ilu dokładnie wyborców zagłosowało na poszczególne ugrupowania w skali kraju. Pewne jest natomiast to, że frekwencja, która na poniedziałkowe późne popołudnie wynosiła wg sondaży 54 proc., okazała się najwyższą w historii wyborów samorządowych w Polsce.

– Myślę, że należy się z tego cieszyć. To wyraz demokracji. Tak dobra frekwencja wynika jednak też z tego, że w ostatnich dwóch tygodniach mieliśmy do czynienia z brutalizacją życia politycznego – stwierdził Marek Sawicki.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Z kolei, Anna Maria Żukowska zaznaczyła, że ta wysoka frekwencja sprzyjała wszystkim partiom. – Cieszy mnie to, bo to zmobilizowało elektoraty wszystkich ugrupowań. Myślę, że ta frekwencja pomogła nam w jakiś sposób i ostatecznie dobijemy do 7 proc. – powiedziała wiceprzewodnicząca mazowieckiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Anna Maria Żukowska dodała, że wynik Sojuszu w tych wyborach samorządowych daje poczucie, że lewica może się odbić na jeszcze wyższy wynik w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych. – Pokazuje to, że naszych wyborców jest sporo. To w przeliczeniu na głosy ponad milion osób. Myślę więc, że ten wynik, to dobry zaczyn i dowód na to, że SLD Lewica Razem przekracza próg wyborczy – zaznaczyła.

– Czekam oczywiście na ostateczne wyniki, ale ze wstępnego, dającego 13,6 proc. Polskiemu Stronnictwu Ludowemu, jestem zadowolony – dodał Marek Sawicki.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Mariusz Krzemiński
Goście: Anna Maria Żukowska (Sojusz Lewicy Demokratycznej), Marek Sawicki (Polskie Stronnictwo Ludowe)
Data emisji: 22.10.2018
Godzina emisji: 17.45

bb/ml