X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wojciech Hermeliński o nowej szefowej KBW: uznaliśmy, że daje największą gwarancję

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 18:46
– Pani dyrektor zapewniła nas, że będzie dbała o to, aby dotychczasowa struktura Krajowego Biura Wyborczego nie została zmieniona. Użyła nawet takiego sformułowania, że "nie podcina się gałęzi na której się siedzi – powiedział w "Pulsie Trójki" przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński, komentując wybór Magdalena Pietrzak na nową szefową KBW.
Audio
  • Wojciech Hermeliński o powołaniu na szefa KBW Magdaleny Pietrzak (Puls Trójki)
Przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński
Przewodniczący PKW Wojciech HermelińskiFoto: PAP/Radek Pietruszka

W środę w siedzibie PKW odbyło się spotkanie z kandydatami na szefa Krajowego Biura Wyborczego. Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała po południu, że zdecydowała o powołaniu na szefa Krajowego Biura Wyborczego z dniem 3 marca Magdaleny Pietrzak.

Wojciech Hermeliński mówił w radiowej Trójce, że "wszystkie trzy kandydatury były bardzo wyrównane", a wybór Magdaleny Pietrzak na szefa KBW nie był jednomyślny. – Ocenialiśmy dwie kwestie. Z jednej strony znajomość Kodeksu wyborczego i tu zakładaliśmy od początku, że ta wiedza nie będzie prawdopodobnie duża. I tak rzeczywiście było – mówił Wojciech Hermeliński. Zaznaczył jednak, że trudno jest wymagać od osób, które "na co dzień nie mają z tym do czynienia, aby świetnie orientowały się w prawie wyborczym". – Ważniejszą rzeczą była kwestia umiejętności kierowania zespołem ludzkim, firmą, jaką jest Krajowe Biuro Wyborcze – dodał.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" "Śniadanie w Trójce".

– Zależało nam oczywiście na tym, żeby dotychczasowi pracownicy, którzy są w Krajowym Biurze Wyborczym, pozostali na swoich miejscach. Pani Pietrzak bardzo pozytywnie wypowiadała się w tej sprawie. Mam nadzieję, że będzie się kierować swoimi zapewnieniami i nie dojdzie do rewolucji kadrowej. Byłaby to najgorsza rzecz, jaka mogłaby się zdarzyć na kilka miesięcy przed wyborami – tłumaczył Wojciech Hermeliński.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Wojciech Hermeliński (przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej)
Data emisji: 21.02.2018
Godzina emisji: 17.45

gm/mk