X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Aborcja eugeniczna. Co dalej z wnioskiem posłów do TK?

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2017 19:11
– Tak zwana przełsanka eugeniczna jest niekonstytucyjna – stwierdził na antenie Trójki poseł PiS Bartłomiej Wróblewski. Alicja Chbicka z PO podkreśliła, że kompromis wypracowany w tej sprawie powinien być utrzmany. 
Audio
  • Bartłomiej Wróblewski (PiS) i Alicja Chybicka (PO) o aborcji eugenicznej (Puls Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Rainer_Maiores/Pixabay.com

Do Trybunału Konstytucyjnego trafił wniosek grupy posłów o uznanie tak zwanej przesłanki eugenicznej za niekonstytucyjną. Umożliwia ona wykonanie legalnej aborcji, kiedy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na prawdopodobieństwo ciężkiego uszkodzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. 

Poseł Bartłomiej Wróblewski, który jest inicjatorem wniosku do Trybunału Konstytucyjnego, podkreśla, że artykuł ten łamie kilka przepisów ustawy zasadniczej. – Najczęstszą przyczyną przerywania ciąży w Polsce jest właśnie choroba dziecka. Problem polega na tym, że bardzo często chodzi o dzieci np. z zespołem Downa, którym odbiera się konstytucyjną gwarancję do życia. Pytanie, czy jest to zgodne z polską konstytucją. Ja nie mam wątpliwości, że nie jest. Nie zmienia to jednak faktu, że państwo i parlament powinny robić więcej dla dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin – powiedział Bartłomiej Wróblewski.

– Należę do konserwatystów i walczę o życie każdej istoty. Platforma Obywatelska, której posłem jestem, stoi na stanowisku, że trzeba utrzymać wypracowany przez lata kompromis i nie należy toczyć tych dyskusji. Jako lekarz uważam, że lepiej byłoby zająć tymi dziećmi, które są chore i są już na tym świecie, bo ich sytuacja nie wygląda dobrze. Walka o życie takich dzieci powinna być absolutnym priorytetem państwa – stwierdziła Alicja Chybicka z Platformy Obywatelskiej.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Łukasz Walewski 
Goście: Alicja Chybicka (PO), Bartłomiej Wróblewski (PiS)
Data emisji: 03.11.2017
Godzina emisji: 17.44

koz/iwo

Czytaj także

"To jest nasz obowiązek sumienia". Abp. Depo o poparciu inicjatywy "Zatrzymaj aborcję" przez Episkopat Polski

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2017 07:17
Abp. Wacław Depo w wywiadzie dla "Naszego Dziennika" zaapelował do księży o zachęcanie wiernych do poparcia inicjatywy.
rozwiń zwiń