X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Co jest celem kontrmanifestacji? Chyba nie bójka uliczna, tylko pokazanie, że się ma inne zdanie"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2016 18:55
- Uważamy, że samorządy nie powinny decydować, którzy obywatele mają większe lub mniejsze prawo do manifestowania, jeśli zachodzi to w tym samym miejscu i czasie - mówił na antenie radiowej Trójki Arkadiusz Czartoryski (PIS). - Projekt tej ustawy nierówno traktuje polskich obywateli - stwierdził natomiast Jerzy Meysztowicz (Nowoczesna).
Audio
  • Nowa ustawa o zgromadzeniach ułatwi życie samorządom? (Trójka/Puls Trójki)
11 listopada w Warszawie zgłoszono aż 6 manifestacji
11 listopada w Warszawie zgłoszono aż 6 manifestacjiFoto: Wistula/wikipedia/CC

Do Komisji Spraw Wewnętrznych i Administracji skierowany został projekt ustawy o zgromadzeniach. Wzbudził on zdecydowany sprzeciw opozycji.

- Zakładamy, że prawo do zgromadzeń i demonstracji mają przede wszystkim obywatele. W związku z tym wszystkie instytucje, które zostały uprzywilejowane, m.in. związki wyznaniowe, mają przewagę nad zwykłymi ludźmi, którzy chcieliby w tym samym miejscu i o tej samej godzinie zorganizować manifestację. Naszym zarzutem jest to, że projekt ustawy nierówno traktuje polskich obywateli - mówił Jerzy Meysztowicz.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Arkadiusz Czartoryski zapewnił, że w ustawie chodzi o inną kwestię. - W tej sprawie idzie o to, że są dwie opinie. Jedną podzielam, ale obydwie szanuje. Teraz jest tak -  dana organizacja może w dokładnie w tym samym miejscu i czasie zorganizować kontrmanifestację wobec innej organizacji, która zgłosiła swoją wcześniej. Proponowane zmiany - jeżeli jest zgromadzenie, które odbywa się cyklicznie, przynajmniej 3 lata z rzędu lub 4 razy w roku, to ma ono pierwszeństwo do danego miejsca i czasu. Kontrmanifestacja może się odbyć, ale 100 metrów dalej lub w innym czasie. Uważamy, że wówczas jest większa swoboda - tłumaczył poseł PiS.- Bo co jest celem kontrmanifestacji? Chyba nie bójka uliczna, tylko pokazanie, że się ma inne zdanie - dodał.

- Często mamy kilka manifestacji w tym samym miejscu i czasie. Uważamy, że nie ma powodu, żeby samorządy wpuszczać w taką trudną sytuację, aby rozstrzygały, którzy obywatele mają większe lub mniejsze prawo do manifestowania - stwierdził Czartoryski. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Arkadiusz Czartoryski (przewodniczący Komisji spraw wewnętrznych i administracji, PiS), Jerzy Meysztowicz (Nowoczesna)
Data emisji: 30.11.2016
Godzina emisji: 17.44

dcz/mp

Czytaj także

Ustawa o zgromadzeniach. Sejm nie poparł wniosku o odrzucenie projektu PiS

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2016 11:04
Sejm nie poparł wniosku PO i Nowoczesnej o odrzucenie projektu noweli Prawa o zgromadzeniach autorstwa PiS i skierował go do prac w komisji. Przewiduje on m.in. możliwość otrzymania na trzy lata zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń w tym samym miejscu.
rozwiń zwiń