X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Fogiel: za błąd należy przeprosić, ale żaden nauczyciel nie straci na Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2022 10:36
– Żaden nauczyciel nie straci na Polskim Ładzie i nie będzie miał obniżonej pensji – mówił w Programie 3 Polskiego Radia wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, i przyznał, że za początkowy błąd "należy przeprosić". Gośćmi audycji byli też Marcin Kierwiński (KO), Władysław Teofil Bartoszewski (PSL) oraz Paweł Sałek (doradca prezydenta RP).

Część nauczycieli i funkcjonariuszy służb mundurowych otrzymała niższe pensje netto na początku stycznia. Obniżone wynagrodzenia to efekt błędu, który znalazł się w nowych przepisach podatkowych wprowadzonych w ramach Polskiego Ładu. Minister finansów Tadeusz Kościński podpisał rozporządzenie zmieniające technikę poboru zaliczek na podatek dochodowy, które poprawia wcześniejszy błąd. Osoby poszkodowane otrzymają wyrównanie finansowe. 

O problemach reformy podatkowej rozmawiali politycy na antenie radiowej Trójki.  Zdarzyła się rzecz, która nie powinna się zdarzyć w kwestii wypłat dla części nauczycieli. Należy za to przeprosić  przyznał wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Wyjaśnił, że "w niektórych placówkach nauczyciele, którzy nie złożyli deklaracji PIT-2, zostali potraktowani zgodnie z przepisami, ale w sposób dla nich krzywdzący". 

– Żaden nauczyciel, który zarabia nie więcej niż 12 800 zł brutto, na tych rozwiązaniach nie straci  zaznaczył Fogiel. 

Konieczność skorygowania błędu podkreślił też doradca prezydenta Paweł Sałek. 

"Skrajny bałagan"

 Wprowadzono skrajny bałagan, ponieważ ten program kompletnie nie jest przygotowany  mówił Marcin Kierwiński z Koalicji Obywatelskiej. Jego zdaniem "teraz Polakom najbardziej potrzebna jest tarcza obronna przed głupotą rządu".  Sytuacja nauczycieli pokazuje wszystko. Przy takim programie nie przygotować właściwego wejścia przepisów podatkowych to jest zbrodnia  skomentował poseł.

Zaznaczył też, że "infolinia, którą uruchomiono, zatkała się pierwszego dnia".  Nie ma grupy społecznej, która skorzystałaby na tym bałaganiarskim programie  dodał.

W podobnym tonie wypowiedział się polityk PSL Władysław Teofil Bartoszewski. Polski Ład nazwał "totalnym bajzlem, PiS-owskim bezładem".  PSL ma zgłoszenia od emerytów, samotnych matek, policjantów, żołnierzy, nauczycieli  oni wszyscy stracą na tym programie  mówił Bartoszewski. 

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
50:03 _PR3_AAC 2022_01_08-09-07-32 (1).mp3 Radosław Fogiel, Marcin Kierwiński, Władysław Teofil Bartoszewski i Paweł Sałek o Polskim Ładzie (Śniadanie w Trójce)

***

Audycja: Śniadanie w Trójce
ProwadziBeata Michniewicz
GościeWładysław Teofil Bartoszewski (Polskie Stronnictwo Ludowe), Radosław Fogiel (Prawo i Sprawiedliwość), Marcin Kierwiński (Koalicja Obywatelska) oraz Paweł Sałek (doradca prezydenta RP)
Data emisji: 08.01.2022
Godzina emisji: 9.07

kp

Czytaj także

"Ministerstwo Finansów musi pilnie to skorygować". Kaleta o problemach reformy podatkowej

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2022 09:36
– Rzeczywiście Ministerstwo Finansów ma teraz dużo do wyjaśnienia, bo trochę to miało inaczej wyglądać – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta, odnosząc się do informacji o mniejszych wypłatach w myśl nowych przepisów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski Ład a błędne naliczenie wynagrodzeń. Premier: w przyszłym tygodniu problem zniknie

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2022 09:39
Premier Mateusz Morawiecki poprosił o pilne działania i korektę procedur, które mogły spowodować błędne naliczenie wynagrodzenia netto w związku z Polskim Ładem. - Będzie działać specjalne rozporządzenie ministra finansów, w przyszłym tygodniu problem zniknie - zapowiedział szef rządu.
rozwiń zwiń