X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Będzie prawdopodobnie zakończona w przyszłym tygodniu". Fogiel o rekonstrukcji rządu

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2021 10:20
– Rekonstrukcja rządu będzie niewielka, nie chciałbym, żeby cała ta sytuacja urastała do jakiejś rangi rewolucyjnej. Rząd funkcjonuje, to są jedynie zmiany wymuszone zmianami koalicyjnymi. Całość procesu będzie prawdopodobnie zakończona w przyszłym tygodniu – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.
Śniadanie w Trójce. Gośćmi Beaty Michniewicz byli: Marcin Kierwiński, Radosław Fogiel, Krzysztof Gawkowski i Paweł Soloch
Śniadanie w Trójce. Gośćmi Beaty Michniewicz byli: Marcin Kierwiński, Radosław Fogiel, Krzysztof Gawkowski i Paweł SolochFoto: PR

Na początku września wicemarszałek Sejmu i szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki poinformował, że na przełomie września i października mogą nastąpić zmiany w rządzie. Informował wówczas, że jego partia rozważa przywrócenie Ministerstwa Sportu oraz włączenie w skład rządu członków partii Republikanie Adama Bielana. Z kolei tydzień temu rzecznik rządu Piotr Müller mówił, że  zmian można się spodziewać już w najbliższym czasie. Dodał, że  będą niewielkie i będą dotyczyły kilku osób. W audycji "Śniadanie w Trójce" o rekonstrukcji mówili Radosław Fogiel, Marcin Kierwiński, Krzysztof Gawkowski i Paweł Soloch.

Posłuchaj
46:21 2021_10_16 09_10_02_PR3_Sniadanie_w_Trojce_for_media.mp3 Politycy o rekonstrukcji rządu (Śniadanie w Trójce)
posiedzenie rzadu free tt kprm 663 .jpg
Kiedy zakończy się proces zmian w rządzie? Rzecznik rządu podał możliwy termin

Radosław Fogiel z Prawa i Sprawiedliwości odniósł się do pytania o awans posła Łukasza Mejzy, który do Sejmu wszedł w 2021 roku po śmierci poseł Jolanty Fedak. Chociaż startował z list PSL, ma zostać w najbliższym czasie wiceministrem. Wicerzecznik PiS stwierdził, że każdy poseł, bez względu na listę, z jakiej startował, może zmienić zdanie i zdecydować się na wspieranie programu PiS, a wówczas będą z nim prowadzone rozmowy. – Nie jest żadną tajemnicą, że jest to część większego porozumienia z szerszym środowiskiem, jakie tworzą Republikanie – nasi koalicjanci – dodał.

– Jeśli chodzi o całość tej niewielkiej rekonstrukcji – bo też nie chciałbym, żeby cała ta sytuacja urastała do jakiejś rangi rewolucyjnej, mówimy o tym od dawna, że rząd funkcjonuje, to są jedynie zmiany wymuszone zmianami koalicyjnymi – całość procesu będzie prawdopodobnie zakończona w przyszłym tygodniu. Będzie o tym mówił premier Mateusz Morawiecki – mówił Radosław Fogiel.

Czytaj również:

Marcin Kierwiński z Platformy Obywatelskiej stwierdził, że rekonstrukcja rządu jest "zwykłym targowiskiem, gdzie Jarosław Kaczyński dobiera sobie kolejnych posłów po to, żeby mieć większość". W jego opinii wyjaśnienia polityków PiS są śmieszne, a w tej sprawie wszystko jest śmieszne.

– Brakuje wam posłów, nie macie większości, więc dziś handlujecie, uprawiacie swoistą korupcję polityczną, żeby jeszcze te 231 głosów uciułać – mówił Marcin Kierwiński. – Dziś każdy głos będzie się kupować za stanowisko w rządzie, za stanowiska ministrów, wiceministrów, za prezesury w spółkach skarbu państwa. To czysta korupcja polityczna, trzeba to nazwać po imieniu – dodał.

Kaczyński f 1200.jpg
Jarosław Kaczyński: polexit to fake news, pomysł opozycji na zwiększenie poparcia

Krzysztof Gawkowski z Lewicy odniósł się do pytania o wniosek dotyczący skrócenia kadencji Sejmu. Jak wyjaśnił, Lewica współpracuje z opozycją i każdy tego rodzaju wniosek poprze, żeby doprowadzić do jak najszybszego zakończenia władzy Prawa i Sprawiedliwości. Jednak, jak stwierdził, wniosek taki nie ma szans powodzenia.

– Prawo i Sprawiedliwość wykupczyło głosy u różnych podmiotów w parlamencie, wykupczyło te głosy powołując na ministrów, wiceministrów, tworząc nową partię polityczną, biorąc różne "ogony" parlamentarne z innych partii i to dzisiaj skutkuje ponad 230 głosami w parlamencie, więc samorozwiązania nie będzie, ta kadencja będzie trwała i to źle – stwierdził Krzysztof Gawkowski.

Paweł Soloch z Kancelarii Prezydenta zwrócił z kolei uwagę na spotkania prezydenta z politykami, którzy w najbliższym czasie mają wejść do rządu albo których środowiska będą w rządzie. Jak stwierdził, nie ma w tym nic niezwykłego, a prezydent zawsze jest konsultowany przez premiera w sprawie zmian w rządzie i to w pierwszej kolejności.

1200.jpg
Prezes PiS: rząd powinien myśleć o złagodzeniu podwyżek cen paliw

– Za niestandardowe należy uznać to, że te akurat spotkania – bo pan prezydent spotykał się również i z innymi osobami –  znalazły się w obiegu medialnym. Ale każdorazowo – tak było w czasie pierwszej kadencji pana prezydenta – jeśli dochodziło do zmian w rządzie, to często bardzo intensywnie, chociaż nie w świetle kamer i jupiterów, pan prezydent uczestniczył w spotkaniach i był w tym zakresie konsultowany – mówił Paweł Soloch.

Dodał, że z jego informacji wynika, że rekonstrukcja ma się zakończyć w najbliższych dniach, nawet nie tygodniach, być może jeszcze w przyszłym tygodniu.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: Śniadanie w Trójce
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Marcin Kierwiński (PO), Radosław Fogiel (PiS), Krzysztof Gawkowski (Lewica), Paweł Soloch (Kancelaria Prezydenta)
Data emisji: 16.10.2021
Godzina emisji: 09.10

IAR/jmo/pr

Czytaj także

"Zasiali wiatr, zebrali burzę". Jarosław Sellin o manifestacji na placu Zamkowym

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 09:02
– Nie lubię zagłuszania legalnych manifestacji, ale w większości mediów oburzenie nie występuje, kiedy zagłusza się nasze manifestacje – powiedział w Programie 3 Polskiego Jarosław Sellin, wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zaprezentował program, który fundamentalnie zmienia podejście". Arkadiusz Mularczyk chwali ministra rolnictwa

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 16:14
- Uważam, że pan minister Grzegorz Puda bardzo się stara i jest aktywnym ministrem. Nie tak dawno zaprezentował program dla rolnictwa, który fundamentalnie zmienia podejście do bardzo wielu obszarów - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Arkadiusz Mularczyk. 
rozwiń zwiń