X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nie można tolerować takich zachowań". Rzepecki o wtargnięciu na teren Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2021 09:00
– Można protestować, kiedy nie zgadza się z różnymi formami zarządzania państwem, natomiast trzeba robić to w kulturalny, cywilizowany sposób – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Łukasz Rzepecki (Kancelaria Prezydenta). Gośćmi audycji byli także Adrian Zandberg (Razem), Jan Grabiec (KO) i Radosław Fogiel (PiS). 

W piątek aktywiści wtargnęli na teren Sejmu i oblali okolice wjazdu czerwoną farbą. Incydent ten jest łączony z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej. Protestujący napisali w mediach społecznościowych, że władza "ma krew na rękach" oraz że "nie dopuściliby się takiego czynu w praworządnym państwie".

Czytaj także:
błaszczak forum 1200 .jpg
"Oczekuję wsparcia opozycji dla instytucji państwa". Szef MON o sytuacji na granicy z Białorusią

Akcję zakończyła interwencja Straży Marszałkowskiej. Szef Centrum Informacyjnego Sejmu poinformował, że trwa "zabezpieczanie dowodów dotyczących przebiegu tego zdarzenia". Możliwe, że Kancelaria Sejmu oraz Straż Marszałkowska podejmą kroki prawne w tej sprawie. 

"Niedopuszczalna sytuacja"

 Ta organizacja nie od dziś jest znana z różnego rodzaju awanturniczych form protestu  stwierdził Radosław Fogiel. W jego ocenie – aktywistów z pewnością ośmieliły działania niektórych polityków opozycji – mówił.

 W momencie kiedy oni tak się zachowują, kiedy chodzi o ochronę polskich granic i przeciwko niej de facto protestują, sami wystawiają sobie świadectwo, jakiego rodzaju są organizacją  ocenił gość Polskiego Radia. 

Zdarzenie potępił również Łukasz Rzepecki, który uznał sytuację za "niedopuszczalną". Podkreślił także, że – nie można tolerować takich zachowań 

 Polska jest demokratycznym państwem. Można protestować, kiedy nie zgadza się z różnymi formami zarządzania państwem, natomiast trzeba robić to w kulturalny, cywilizowany sposób  powiedział polityk.

Posłuchaj
45:26 _PR3_AAC 2021_10_09-09-11-20.mp3 Adrian Zandberg, Jan Grabiec, Radosław Fogiel i Łukasz Rzepecki m.in. o wtargnięciu na teren Sejmu. ("Śniadanie w Trójce")

"Są odpowiednie narzędzia"

Adrian Zandberg zwrócił uwagę na to, że akcja miała być "rodzajem obywatelskiego nieposłuszeństwa".  Ono wiąże się z tym, że ci, którzy przekraczają granice prawne, przyjmują, że będą ponosili tego konsekwencje, i to jest częścią tego protestu  wskazał. 

Poseł zaznaczył również, że – państwo dysponuje narzędziami pozwalającymi poradzić sobie z sytuacją dużo trudniejszą niż ta, z którą mamy do czynienia na wschodniej granicy. Polska jest silnym krajem, leżącym w sercu Europy, mającym, może nie idealne, ale względnie wydolne instytucje  powiedział. 

Czytaj także:
Straż graniczna free tt-1200.jpg
Polska poinformowała Komisję Europejską i Radę Europejską o strzałach do polskich żołnierzy

Także Jan Grabiec podkreślił, że – rząd ma wszelkie instrumenty, aby uspokoić sytuację społeczną.  Według rozmówcy incydent ten jest związany z frustracją obywateli.

 Polityka rządu, która sprawia, że większość Polaków czuje się kompletnie bezradna wobec tego, co dzieje się w Polsce, w niektórych budzi frustrację i prowadzi do tego typu zachowań  powiedział polityk.

Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

***

AudycjaŚniadanie w Trójce

Prowadząca: Beata Michniewicz 

Goście: Adrian Zandberg (Razem), Jan Grabiec (Koalicja Obywatelska), Radosław Fogiel (Prawo i Sprawiedliwość), Łukasz Rzepecki (Kancelaria Prezydenta)

Data emisji: 9.10.2021

Godz. emisji: 9.10

jbt/zch

Czytaj także

"To świadoma próba spowodowania kryzysu". Andrzej Dera o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2021 09:12
– Migranci przebywający na granicy, po stronie Białorusi, to nie są uchodźcy, tylko osoby w sposób zaplanowany sprowadzone przez białoruskie władze na teren kraju. To jest świadoma próba wpływania na to, co się dzieje w Polsce i w Unii Europejskiej – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jedyne racjonalne działanie w tym momencie". Michał Dworczyk o stanie nadzwyczajnym

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 09:30
– Wierzę, że Sejm zgodnie z obowiązującymi przepisami zatwierdzi wprowadzenie stanu wyjątkowego. Jest to jedyne, racjonalne działanie w tym momencie. W rozmowach z koleżankami i kolegami z opozycji można usłyszeć, że duża część z nich rozumie tę sytuację – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Michał Dworczyk (szef Kancelarii Premiera).
rozwiń zwiń