X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Debata nad przedłużeniem stanu wyjątkowego przy granicy. Kownacki: część polityków urządziła sobie w Sejmie kabaret

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2021 10:00
Goście Beaty Michniewicz w "Śniadaniu w Trójce" – Bartosz Kownacki z PiS, Marcin Kierwiński z KO, Piotr Zgorzelski z PSL i Paweł Szrot z Kancelarii Prezydenta – rozmawiali o sejmowej debacie nt. przedłużenia stanu wyjątkowego na terenach wzdłuż granicy z Białorusią. Politycy podzielili się także pomysłami na poprawę sytuacji.

Stan wyjątkowy w pasie przygranicznym z Białorusią został przedłużony o 60 dni. Podczas wieczornego głosowania posłowie poparli wniosek w tej sprawie, który do Sejmu skierował prezydent Andrzej Duda. Wcześniej o przedłużenie stanu wyjątkowego do prezydenta zaapelował rząd. Za przyjęciem wniosku o przedłużenie stanu wyjątkowego głosowało 237 posłów, 179 było przeciw, a 31 wstrzymało się od głosu.

straż graniczna granica free 1200 (1).jpg
Rosja ułatwia napływ migrantów do UE. Frontex: już w 2015 r. szlakiem arktycznym dostało się 6000 osób

Debata

Piotr Zgorzelski powiedział, że poziom debaty w polskiej polityce od dawna stoi na niskim poziomie. Jego zdaniem kluczem do rozwiązania problemów na granicy jest włączenie do niej środowisk międzynarodowych. – Sejm przyzwyczaił już chyba opinię publiczną do tego, że pewne granice, zwłaszcza w przestrzeni emocjonalnej, są przekraczane. Dzisiaj możemy powiedzieć, że poziom debaty był mocny i pojawiały się argumenty, które nie powinny paść – powiedział.

– Sprawa dotycząca naszej granicy powinna zostać umiędzynarodowiona. To duża bolączka naszego kraju, ponieważ w porównaniu z siłą rażenia sfery medialnej ze wschodu, nasze przekazy o całej informacji są mizerne. Należy to umiędzynarodowić – ocenił.

Sejmową debatę krytycznie ocenił także Bartosz Kownacki. Przyznał on, że trzeba lepiej zabezpieczyć naszą granicę z Białorusią. – Gdyby nie to, że sytuacja na granicy jest poważna, to można by powiedzieć, że część polityków urządziła sobie w Sejmie kabaret. Rozmawiałem z osobami niezajmującymi się polityką i byli zdziwieni tym, jak można zachowywać się w Sejmie – powiedział.

– Zabezpieczenia są słabe i łatwo je przekroczyć, dlatego należy odpowiednio zabezpieczyć granicę. Powstanie mur, który będzie wyposażony w odpowiednie środki – dodał.

Czytaj także: 

Marcin Kierwiński ocenił, że za poziom debaty odpowiadają rządzący. Krytycznie ocenił także dotychczasowe działania na granicy. – Za poziom debaty w Sejmie odpowiada rząd, marszałek Witek. Nie podobała mi się ta debata, ale nie sposób uciec w niej od tego, co dzieje się od kilku tygodni. Widzieliśmy ohydną konferencję panów Błaszczaka i Kamińskiego – podkreślił.

– Nie wierzę w opowieści, że wreszcie powstanie mur czy zostaną rozwinięte nowe zasieki. Należy wziąć się do roboty i zabezpieczyć granicę. Na razie PiS jest heroiczny wobec dzieci, które porzuca w lesie na zimnie – powiedział.

Paweł Szrot odniósł się do zarzutów opozycji pod adresem prezydenta Andrzeja Dudy i jego nieobecności w Sejmie. – Chcę zapewnić, że żadne ze słów opozycji, które padły w debacie nie były ani zaskoczeniem, ani niespodzianką dla pana prezydenta. Prowadzi on cały czas poważne spotkania i konsultacje dot. stanu wyjątkowego. Pan prezydent podjął tę decyzję z pełną odpowiedzialnością – powiedział.

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj
48:39 2021_10_02 09_08_53_PR3_Sniadanie_w_Trojce_for_media.mp3 Politycy o stanie wyjątkowym przy granicy z Białorusią (Śniadanie w Trójce)

 

***

Tytuł audycji: "Śniadanie w Trójce"
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Piotr Zgorzelski (PSL), Marcin Kierwiński (Koalicja Obywatelska), Bartosz Kownacki (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Paweł Szrot (Kancelaria Prezydenta)
Data emisji: 02.10.2021
Godzina emisji: 9:08

dz/pr

Czytaj także

Kierwiński: powrót Tuska to bardzo dobra informacja dla opozycji, a zła dla PiS

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2021 09:33
– Jarosław Kaczyński obawia się Donalda Tuska jak mało kogo w polskiej polityce – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Marcin Kierwiński z Platformy Obywatelskiej, komentując informacje o powrocie do polskiej polityki jednego z założycieli PO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Mucha: szczepienia to kwestia naszej społecznej odpowiedzialności

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2021 10:00
– Powinniśmy namawiać do szczepień, nakłaniać osobistym przykładem i podkreślać, że od liczby zaszczepionych w społeczeństwie zależy rozprzestrzenianie się koronawirusa, w tym czwartej fali – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta. Gośćmi "Śniadania w Trójce" byli również: Bartosz Kownacki (Prawo i Sprawiedliwość), Paweł Poncyljusz (Koalicja Obywatelska) oraz Marek Sawicki (Polskie Stronnictwo Ludowe).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kosiniak-Kamysz o tworzeniu koalicji: wspólnym mianownikiem nie może być tylko opozycyjność do rządu

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2021 09:33
– Nawet jeżeli mamy wspólną część programową, ale brakuje wspólnych wartości, idei, brakuje wspólnego światopoglądu, to jest bardzo trudno wygrać wybory – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.
rozwiń zwiń