X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Dramatyczna sobota", "Trudno było w to uwierzyć". Politycy wspominają katastrofę smoleńską

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2021 10:00
Gośćmi Beaty Michniewicz w "Śniadaniu w Trójce" byli: Radosław Fogiel (Prawo i Sprawiedliwość), Paweł Kowal (Koalicja Obywatelska), Marek Sawicki (Polskie Stronnictwo Ludowe) i Paweł Soloch (szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego). Politycy wspominali 10 kwietnia 2010 roku – dzień katastrofy smoleńskiej.
Gośćmi Beaty Michniewicz byli: Radosław Fogiel, Paweł Kowal, Marek Sawicki i Paweł Soloch
Gośćmi Beaty Michniewicz byli: Radosław Fogiel, Paweł Kowal, Marek Sawicki i Paweł SolochFoto: Polskie Radio

Na początku audycji prowadząca przypomniała, że informacje o katastrofie samolotu z prezydentem na pokładzie pojawiły się 11 lat temu, gdy ona wraz z gośćmi dyskutowała na polityczne tematy na antenie Programu 3 Polskiego Radia. Beata Michniewicz przypomniała o "niemal stałych gościach sobotnich śniadań w Trójce": Krzysztofie Putrze, Jerzym Szmajdzińskim, Władysławie Stasiaku, Aleksandrze Szczygle czy Pawle Wypychu.

ZOBACZ TAKŻE
EW Eyl10SJXIAAsyUi 1200.jpg
"96 osób, które zginęły na służbie Polsce". Marszałek Sejmu uczciła pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej

Marek Sawicki: nie mogłem uwierzyć w doniesienia o katastrofie

Poseł PSL Marek Sawicki podkreślił, że w katastrofie zginęło dwóch prezydentów, a także parlamentarzyści i przedstawiciele Wojska Polskiego. – To przeogromne straty, 96 osób – zaznaczył. – Długo nie mogłem uwierzyć, że te doniesienia są prawdziwe – mówił.

Przypomniał partyjnych kolegów, którzy zginęli w katastrofie, m.in. Leszka Deptułę, Wiesława Wodę, Edwarda Wojtasa. – W mgnieniu oka musieliśmy się z nimi pożegnać. To, co było później, to wielka zgoda i pożegnanie wszystkich ofiar. Natomiast ta zgoda, niestety, nie trwała długo – wskazał.

Czytaj więcej:

Paweł Soloch: w tym dniu należy choć na chwilę zawiesić spory

– Przez pierwsze kilkanaście minut trudno było w to uwierzyć – mówił szef BBN Paweł Soloch. Podkreślił, że "każdy ma osobiste wspomnienia" z czasu po tragedii. – Pamiętam pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego, z osobistych przyjaciół, myślę przede wszystkim w tym dniu o Tomaszu Mercie, Władysławie Stasiaku – powiedział.

Paweł Soloch zwrócił uwagę, na "moment wielkiej jedności wszystkich Polaków" tuż po katastrofie. – To wszystko było wspólnym narodowym przeżyciem. Wielka szkoda, że później uległo to załamaniu. W tym dniu, chociaż na kilka godzin, powinniśmy te spory zawiesić – wskazał.

Śniadanie w Trójce | 10.04.2021/YouTube Polskie Radio

Paweł Kowal o Krzysztofie Putrze

Poseł KO Paweł Kowal przypomniał, że był gościem "Śniadania w Trójce" 10 kwietnia 2010 roku. Podkreślił "swoje niedowierzanie", gdy napływały pierwsze informacje i nadzieję, że okaże się, że doniesienia agencji prasowych są błędne. Polityk przypomniał, że blisko współpracował z prezydentem Lechem Kaczyńskim.


Posłuchaj
49:12 TROJKA Sniadanie w Trojce 2021_04_10 09-09-53.mp3 Politycy o katastrofie smoleńskiej (Śniadanie w Trójce)

Gość Programu 3 Polskiego Radia podkreślił, że w jego pamięci jest Krzysztof Putra. – Był człowiekiem twardym, zdecydowanym, przywiązanym do swoich poglądów. Robotnikiem z krwi i kości, a jednocześnie człowiekiem z ogromną mądrością osobistą i skłonnością do dialogu – wspominał.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
twitter premier smoleńsk 663.jpg
"Największa narodowa tragedia w powojennej historii Polski". Premier oddał hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej

Radosław Fogiel: dramatyczna środa

– Warto ją wspomnieć, bo była to osoba wspaniała, a nie wszyscy ją znają, bo nie pełniła wysokich funkcji politycznych – świętej pamięci Katarzyna Doraczyńska – nasza wieloletnia współpracowniczka w PiS, w klubie parlamentarnym, a później w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego – zaznaczył wicerzecznik PIS Radosław Fogiel.

Katastrofę smoleńską nazwał "bardzo dramatyczną sobotą". – To są obrazy, które utkwią w każdym z nas do końca życia – zaznaczył.

Więcej w zapisie audycji.

***

Audycja: "Śniadanie w Trójce"
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Radosław Fogiel (Prawo i Sprawiedliwość), Paweł Soloch (szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego), Paweł Kowal (Koalicja Obywatelska), Marek Sawicki (Polskie Stronnictwo Ludowe)
Data emisji: 20.03.2021
Godzina emisji: 9.08

ms/pr

Czytaj także

Prezydent na Wawelu: oddaję hołd Lechowi Kaczyńskiemu, jego małżonce i wszystkim ofiarom katastrofy smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2021 09:05
- Jestem tu, żeby oddać hołd i uczcić pamięć Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki Marii i wszystkich wielkich Polaków, którzy 11 lat temu zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem - powiedział prezydent Andrzej Duda na Wawelu.
rozwiń zwiń