X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Spory w Porozumieniu. Fogiel: jestem spokojny o jedność Zjednoczonej Prawicy i koalicji

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2021 10:45
– Nie wtrącamy się w wewnętrzne sprawy naszych koalicjantów. Co do jedności Zjednoczonej Prawicy – o to jestem spokojny, tworzą ją ludzie, których łączy ten sam program, te same idee i wartości – mówił w Programie 3 Polskiego Radosław Fogiel (zastępca rzecznika Prawa i Sprawiedliwości). Gośćmi "Śniadania w Trójce" byli również Krzysztof Szczerski (minister w Kancelarii Prezydenta), Andrzej Halicki (Platforma Obywatelska), Krzysztof Gawkowski (przewodniczący klubu Lewicy), Piotr Zgorzelski (Polskie Stronnictwo Ludowe).
Jarosław Gowin i Adam Bielan
Jarosław Gowin i Adam Bielan Foto: PAP/Tomasz Gzell

1200_Bielan_PAP.png
"Koalicja rządowa absolutnie nie jest zagrożona". Bielan o konflikcie w Porozumieniu

Kto według PiS reprezentuje Porozumienie w koalicji? Jak ta sytuacja wpłynie na Zjednoczoną Prawicę? Radosław Fogiel, pytany o to w Trójce, odpowiadał, że jest wicerzecznikiem PiS i trudno mu wypowiadać się w imieniu Porozumienia. – Nie wtrącamy się w wewnętrzne sprawy naszych koalicjantów. Co do jedności Zjednoczonej Prawicy – o to jestem spokojny, tworzą ją ludzie, których łączy ten sam program, te same idee i wartości. Myślę, że koalicja będzie trwać, bo jest dobra dla Polski – dodał.

Czy koalicja przetrwa, nawet jak Porozumienie się rozpadnie? – Nie byłbym takim pesymistą, dobrze życzę naszym koalicjantom – mówił. – Nie sądzę, żeby (obecne wydarzenia) wpłynęły na spójność i sprawność działania Zjednoczonej Prawicy – dodał.

Kto według partii PiS reprezentuje Porozumienie, Adam Bielan czy Jarosław Gowin? – O tym decydują władze Porozumienia zgodnie ze swoim statutem […], tak samo jak nie wtrącamy się w to, kogo koalicjanci desygnują na stanowiska państwowa. Jeśli pani pyta o radę koalicyjną, to jest decyzja władz Porozumienia – mówił. Gość Trójki mówił, że prezes PiS do tej pory rozmawiał i z Bielanem, i z Gowinem, ponieważ rady koalicyjne odbywały się w różnych konfiguracjach, z przedstawicielem Porozumienia wyłonionym przez tę partię.


Krzysztof Szczerski (minister w Kancelarii Prezydenta) powiedział, że konflikt w ramach Porozumienia nie odbywa się na tle jego uczestnictwa w Zjednoczonej Prawicy, Bielan i Gowin nie mają różnych propozycji w kwestii tworzenia rządu. – Dla prezydenta najważniejsza jest stabilność rządu – mówił. Jak dodał, żadna z frakcji partyjnych Porozumienia nie zamierza opuścić koalicji. 


Posłuchaj
51:13 2021_02_06 09_06_49_PR3_Sniadanie_w_Trojce_for_media.mp3 Problemy w Porozumieniu, walka z pandemią, wizyta szefa dyplomacji UE w Moskwie (Śniadanie w Trójce)

 

Piotr Zgorzelski (Polskie Stronnictwo Ludowe, wicemarszałek Sejmu) mówił, że w radzie koalicyjnej  Porozumienie będzie reprezentował ten, kogo zaprosi do niej prezes PiS. Według niego zaprosi on osobę, która mu bardziej odpowiada. W jego ocenie to, co się dzieje w Porozumieniu to "odwet za odpowiedzialne postawy Gowina w maju, gdy zablokował kopertowe wybory i potem gdy Solidarna Polska kierowała nas na kolizyjny kurs z UE". Zapewnił także, że partie opozycyjne będą ze sobą współpracowały.

 

Andrzej Halicki (eurodeputowany, Platforma Obywatelska) informował, że w piątek miał miejsce zarząd krajowy PO, a w sobotę przewodniczący partii Borys Budka będzie prezentował plany naprawy kraju. Komentując sytuację w Porozumieniu, ocenił, że "Jarosław Gowin wygrał kolejny raz z Jarosławem Kaczyńskim". – Próba dezintegracji Porozumienia świadczy o tym, że Jarosław Kaczyński decyduje się na szybsze wybory – dodał. Stwierdził, że wierzy w sprawność Jarosława Gowina i w to, że odegra on poważną rolę w następnych miesiącach.

 

Krzysztof Gawkowski (przewodniczący klubu Lewicy, Wiosna), mówił z kolei o tym, że opozycja potrafi ze sobą rozmawiać o polityce zdrowotnej, pandemii, kwestiach budżetu, kwestiach aborcji, nawet jeśli różni się w ocenach i ocenił, że opozycja mogłaby zastąpić obecne władze. Opozycja zapowiada wspólny wniosek o nadanie biegu wszystkim projektom opozycyjnym. W tym tygodniu miało miejsce spotkanie w tej sprawie. Zaznaczył, że projekty opozycji powinny być procedowane – a na początku powinien być im nadany numer druku, wówczas opozycja może prowadzić rozmowy o takim projekcie z innymi partnerami.

***

Więcej w nagraniu. W audycji rozmawiano również między innymi o walce z pandemią i wizycie szefa dyplomacji UE w Moskwie.

***

Tytuł audycji: "Śniadanie w Trójce"
Prowadziła: Beata Michniewicz
Goście: Radosław Fogiel (zastępca rzecznika Prawa i Sprawiedliwości), Krzysztof Szczerski (minister w Kancelarii Prezydenta), Andrzej Halicki (Platforma Obywatelska), Krzysztof Gawkowski (przewodniczący klubu Lewicy), Piotr Zgorzelski (Polskie Stronnictwo Ludowe)
Data emisji: 06.02.2021
Godzina emisji: 09.05

agkm/pr

Czytaj także

Bortniczuk wykluczony z Porozumienia? "To nie może być prawda"

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 20:18
- "Informacja o wniosku o wykluczenie mnie z Porozumienia to nie może być prawda, taki wniosek może skierować tylko Prezydium zarządu" - ocenił poseł Kamil Bortniczuk. "Adam Bielan nie zwoływał posiedzenia prezydium" - sprzecyzował. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Koalicja rządowa absolutnie nie jest zagrożona". Bielan o konflikcie w Porozumieniu

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 23:35
- Rozmawiałem z prezesem PiS, z premierem i przekazałem im stanowisko władz Porozumienia, które zamierza nadal być członkiem Zjednoczonej Prawicy - powiedział Adam Bielan, odnosząc się do konfliktu w Porozumieniu.
rozwiń zwiń