X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Im szybciej uda się wzmocnić zabezpieczenia, tym lepiej". Poboży o budowie muru przy granicy

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 09:31
- Polacy popierają kierunek zabezpieczenia granicy, który został zaproponowany przez rząd PiS – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Błażej Poboży.

Salon polityczny Trójki – Błażej Poboży/YouTube Polskie Radio


Sejm uchwalił specustawę w sprawie budowy muru na granicy z Białorusią. Poparło ją 274 posłów, m.in. z PiS, PSL i Konfederacji. Przeciw było 174 posłów z Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i Polski 2050.

Ustawa ma przyspieszyć proces administracyjny związany z realizacją tej inwestycji. Przewiduje, że będzie to solidna i wysoka zapora wyposażona w system monitoringu oraz detekcji ruchu. Ustawa trafi teraz do Senatu. Na jej rozpatrzenie izba ma 14 dni.

mid-21927121 (1).jpg
Szef MSWiA: sytuacja na granicy z Białorusią jest niezwykle napięta, dochodzi do szeregu prowokacyjnych incydentów

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, odnosząc się do głosowania, powiedział, że cieszy się, iż rządowi Prawa i Sprawiedliwości udało się przekonać do tej koncepcji także inne partie. – To pokazuje, że opozycja w Polsce nie jest jednorodna – podkreślił.

Mówiąc o budowie muru, Błażej Poboży ocenił, że to jest pomysł, który dobrze ocenia większość obywateli. – Polacy popierają ten kierunek [działań zw. z zabezpieczeniem granicy], który został zaproponowany przez rząd PiS – powiedział.


Posłuchaj
14:50 2021_10_15 08_44_41_PR3_Salon_polityczny_Trojki_for_media.mp3 Błażej Poboży o aktualnych wydarzeniach społeczno-politycznych (Salon Polityczny Trójki)

 

– Im szybciej uda nam się wzmocnić zabezpieczenia na granicy, tym lepiej, bo ta presja migracyjna wcale nie będzie mniejsza – ocenił podsekretarz stanu. Dodał także, że sytuacja migracyjna narasta od pewnego czasu, a rząd dobiera środki zapobiegawcze do aktualnych sytuacji.

Czytaj także:

Błażej Poboży został także zapytany o pomoc migrantom. – Gdy tylko ktoś potrzebuje na terenie przygranicznym pomocy, Straż Graniczna wzywa zespoły ratownictwa medycznego – powiedział. Podkreślił również, że "wiele istnień zostało na granicy uratowanych".

Edukacja w Polsce oraz polexit

Gość audycji był także pytany o sytuację edukacyjną w Polsce i zapowiadane przez nauczycieli protesty. – Propozycja MEiN, która zakłada niewielkie zwiększenie obciążeń i wyraźne zwiększenie wynagrodzeń, jest dobrą ofertą dla nauczycieli i punktem wyjścia do dalszych rozmów – ocenił Błażej Poboży.

W rozmowie został też poruszony wątek polexitu, który podsekretarz stanu określił jako opowieść o żelaznym wilku. – To bajka, którą Donald Tusk i inni politycy PO opowiadają niemal od pierwszego dnia rządów PiS – powiedział Błażej Poboży.

Więcej w nagraniu.


***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Błażej Poboży (podsekretarz stanu w MSWiA)
Data emisji: 15.10.2021
Godzina emisji: 8.45

ng/pr/PR3/IAR

Czytaj także

Stan wyjątkowy przy wschodniej granicy. Prof. Paruch: tej decyzji nie można było długo odwlekać

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 10:32
- Nie można było odwlekać bardzo długo decyzji o stanie wyjątkowym ponieważ czas na uporządkowanie tej sprawy mamy do wyborów niemieckich. To polityka zagraniczna. Tym bardziej, że PO nie była w stanie odnieść się krytycznie do zachowań posłów opozycji na granicy - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Paruch, politolog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawa dzieci migrantów. Wiceminister MSWiA: ich rodziny nie życzyły sobie pomocy międzynarodowej w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2021 07:30
- Rodziny tych dzieci, które były zatrzymane tuż po przekroczeniu granicy, nie życzyły sobie pomocy międzynarodowej w Polsce. Ich interesowały tylko Niemcy - mówił w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sejmowa komisja przeciwko senackiej poprawce ustawy o cudzoziemcach. "To byłby prezent dla Łukaszenki"

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 16:43
Sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych odrzuciła jedyną merytoryczną poprawkę Senatu wprowadzoną do nowelizacji ustawy o cudzoziemcach. Przewidywała ona, że cudzoziemiec, który przekroczy granicę wbrew przepisom prawa wraz z małoletnim dzieckiem, nie będzie od razu wydalany z Polski.
rozwiń zwiń