X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Ordynarne łamanie prawa". Patryk Jaki o opóźnianiu przez KE decyzji ws. KPO

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 09:28
– Nie godzimy się na ustrojowe napadanie na Polskę przez Komisję Europejską – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Patryk Jaki, europoseł Solidarnej Polski.

W środę w Brukseli odbyła się debata na temat polskiego Krajowego Planu Odbudowy, który w dalszym ciągu nie został zaakceptowany przez Komisję Europejską. O powody opóźnienia pytany był europoseł Solidarnej Polski Patryk Jaki. 

1200 patryk jaki pap.jpg
Patryk Jaki: Polska już dawno powinna wystosować wniosek o reparacje od Niemiec

 Te środki najprawdopodobniej są blokowane, bo w Polsce został złożony wniosek do TK o uznanie wyższości polskiej konstytucji nad prawem europejskim. Jeżeli to prawda, to mamy przykład ordynarnego łamania prawa, bo przecież takie same decyzje w Niemczech podjęto już dawno. Wychodzi na to, że inne kraje mają do tego prawo, a Polska nie, bo jest gorsza. Nie godzimy się, by Polacy nie mogli rządzić się we własnym kraju. Nie godzimy się na ustrojowe napadanie na Polskę  powiedział Patryk Jaki.


Posłuchaj
10:38 PR3_AAC 2021_10_07-08-47-07_for_media.mp3 Patryk Jaki o opóźnieniach ws. polskiego KPO (Salon polityczny Trójki)

 

Gość Trójki dodał, że "jeżeli UE może napadać na polskie sądownictwo, to jutro mogą napaść na prawo rodzinne i inne wartości".  Trwa proces, który ma na celu sprawienie, że w takich krajach jak Polska, decyzja organów nie jest ostateczna, bo np. TSUE zawsze może to zmienić. Na to się nie zgadzamy, bo to ograniczanie suwerenności  podsumował Patryk Jaki.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Patryk Jaki (europoseł Solidarnej Polski)
Data emisji: 7.10.2021
Godzina emisji: 8.45

koz

Czytaj także

"Urzędnicy unijni celowo łamią praworządność". Patryk Jaki o rezolucji PE ws. praw osób LGBTIQ

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 14:39
- Przyjęta we wtorek przez PE rezolucja ws. praw osób LGBTIQ, to kolejne, bezczelne łamanie prawa, traktatów i dobrego obyczaju. Rezolucja ingeruje w sprawy dotyczące m.in. prawa rodzinnego, które są wyłączną kompetencją państw członkowskich - powiedział europoseł PiS Patryk Jaki.
rozwiń zwiń