X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Tomasz Siemoniak: szkoda Joanny Muchy. To mądra osoba

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 09:00
– To jest życiowa decyzja i taka jest polityka. Polityka to są rozstania i powroty – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Tomasz Siemoniak, komentując odejście z PO Joanny Muchy.
Tomasz Siemoniak
Tomasz SiemoniakFoto: Polskie Radio

Od jakiegoś czasu byłam w PO w wewnętrznej opozycji, albo wręcz outsiderką; jestem przekonana o tym, że Platforma straciła moc wygrywania wyborów – tak powody swojego odejścia z partii tłumaczyła w czwartek poseł Joanna Mucha, która rozpoczęła współpracę z ruchem Polska 2050 Szymona Hołowni.


Posłuchaj
13:27 [ PR3]PR3 (mp3) 22 styczeń 2021 08_44_53_for_media.mp3 Tomasz Siemoniak: Joanna Mucha to mądra osoba, jej odejście z PO to strata (Salon polityczny Trójki)

 

– No szkoda Joanny Muchy, współpracowaliśmy 13 lat – powiedział Tomasz Siemoniak. Wiceprzewodniczący PO jednocześnie przyznał, że bardzo dawno z nią nie rozmawiał. – Zdaję sobie sprawę, że to jest życiowa decyzja i taka jest polityka. Polityka to są rozstania i powroty – dodał. 


Paweł Poncyliusz 1200.jpg
Paweł Poncyljusz: to trudny czas dla Borysa Budki, odejście Joanny Muchy podgrzewa w PO emocje

Gość "Salonu politycznego Trójki" podkreślił, że ma duży szacunek do Joanny Muchy i "to jest mądra osoba". – Oczywiście, że to jest strata - ocenił i przypomniał, że była jedną z twarzy PO, dobrym ministrem sportu. 

– Życzę każdemu w polityce, w życiu jak najlepiej. Zobaczymy, jak się tam odnajdzie – dodał. 

Joanna Mucha z PO była związana od 2003 r. Cztery lata później dostała się do Sejmu i od tego czasu nieprzerwanie zasiada w ławach poselskich. Po odejściu z partii i klubu PO pozostaje posłem niezrzeszonym.

W audycji poruszono też temat wyboru przez Sejm Piotra Wawrzyka na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich.

Salon Polityczny Trójki - Tomasz Siemoniak/Polskie Radio

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz 
Gość: Tomasz Siemoniak (wiceprzewodniczący PO)
Data emisji: 22.01.2021
Godzina emisji: 8.45

fc/kr

Czytaj także

KO w szoku po odejściu Muchy. Obawia się kolejnych strat na rzecz partii Hołowni

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 07:56
Odejście Joanny Muchy było w PO i klubie KO szokiem znacznie większym niż odejście senatora Jacka Burego; jej pozycja w partii i klubie była znacznie wyższa. Stąd od razu pojawiły się komentarze, że to przejaw kryzysu w partii i w klubie i że należy się spodziewać kolejnych odejść.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Anusz: Hołownia próbuje osłabić PO, najbardziej może się wzmocnić właśnie jej kosztem

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 08:46
- Działania Szymona Hołowni  można określić w kategorii "bij mistrza". Platforma Obywatelska rozleniwiła się, przyzwyczaiła się do statusu największej partii opozycyjnej. To walka o przywództwo w obozie opozycji - powiedział dr Andrzej Anusz z Instytutu Józefa Piłsudskiego w Warszawie.
rozwiń zwiń