X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Trzymam za nich kciuki". Lider Kukiz'15 o buncie przedsiębiorców i górali

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 09:34
– Uważam, że robią jak najbardziej słusznie. Wiele z tych zakazów jest nielogicznych – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Kukiz, przewodniczący ruchu Kukiz'15, odnosząc się do postępowania przedsiębiorców i górali, którzy pomimo zakazu otwierają swoje hotele czy restauracje.  
Paweł Kukiz
Paweł KukizFoto: PAP/Radek Pietruszka

Mіchał Dworczyk, chief of staff to Poland's conservative Prime Minister Mateusz Morawiecki Photo Wojciech Kusiński Polish Radio.jpg
Mniejsza dostawa szczepionek od Pfizera. Szef KPRM: szczepienia drugą dawką nie są zagrożone

Paweł Kukiz przypomniał, że restauracje góralskie nie mogą działać, a jednocześnie obok nich może toczyć się potężna budowa, na której pracuje kilkudziesięciu robotników posiadających wspólne pomieszczenie socjalne. – Gdzie tu jest logika? – zastanawiał się lider Kukiz'15.

Posłuchaj
13:08 _PR3_AAC 2021_01_18-08-45-07_for_media.mp3 Paweł Kukiz: z jednej strony dba się o życie, a z drugiej wypuszcza się dzieci w 20-stopniowy mróz do szkoły. Nie ma w tym logiki (Salon polityczny Trójki/Trójka) 

Polityk dodał, że na początku listopada premier Mateusz Morawiecki deklarował, iż w przypadku osiągnięcia zakażalności na poziomie 9,5 tys. dziennie będziemy mieć do czynienia ze strefą żółtą. – W strefie żółtej restauracje mogą być otwarte od 6.00 do 21.00 – zauważył.


Polskie Radio/Salon Polityczny Trójki - Paweł Kukiz

Kukiz podkreślił ponadto, że od dwóch tygodni mamy właśnie taki wynik zakażeń w Polsce, a jednak cały kraj jest objęty cały czas strefą czerwoną. – Z jednej strony dba się o życie, a z drugiej wypuszcza się dzieci w 20-stopniowy mróz do szkoły. Nie ma w tym logiki – ocenił.

Pomoc przedsiębiorcom

Prowadząca audycję zapytała swojego gościa, jak ocenia pomoc rządową dla przedsiębiorców. Paweł Kukiz odparł, że cały czas należy zmieniać te zasady.  Często daje się za przykład branżę muzyczną, gdzie osoby, które posiadają firmy, to są krezusi. Może jakieś 10 proc. artystów zostało w sposób solidny, ja nawet nie wiem, czy nie za solidny, zabezpieczonych  podkreślił.

Przewodniczący Kukiz’15 zaznaczył jednocześnie, że być może między innymi dzięki jego interwencji nastąpiła lekka korekta tych zasad.  Problem polega na tym, że często część firm mieszczących się w tym samym budynku jest objętych tarczą, ze względu na numer PKD, a część nie  dodał.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Paweł Kukiz, przewodniczący ruchu Kukiz'15 
Data emisji: 18.01.2021
Godzina emisji: 8.45

pkur/gs

Czytaj także

Szymon Hołownia o szczepieniach na COVID-19: sam się zaszczepię, prawdopodobnie zrobi to cała moja rodzina

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 09:35
– Polskie prawo, ustawa zakaźna, bardzo wyraźnie mówi o tym, że istnieje pojęcie kwarantanna w odniesieniu do osoby, która powinna zostać odizolowana z przyczyn epidemiologicznych – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Szymon Hołownia, były kandydat na prezydenta i lider ruchu Polska 2050. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"System działa. Na początku był gigantyczny napór". Dworczyk o zapisach na szczepienia

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 09:34
– To jest dobra informacja, że jednak gigantyczne jest zainteresowanie szczepieniami – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Michał Dworczyk, szef KPRM po pierwszych godzinach od uruchomienia systemu zapisów i zgłoszeń na szczepienia przeciw COVID-19. 
rozwiń zwiń