X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Konstanty Radziwiłł: w żadnym kraju nauczyciele nie są pierwszą grupą szczepioną

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 09:30
– Nie ma żadnego powodu, żeby Polska tutaj wytyczała własną ścieżkę – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Konstanty Radziwiłł o postulatach wcześniejszego szczepienia nauczycieli.
Konstanty Radziwiłł
Konstanty RadziwiłłFoto: Polskie Radio

– Nauczyciele powinni być szczepieni w pierwszej kolejności – apelowali prezes ZNP Sławomir Broniarz oraz posłanki Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk i Magdalena Biejat. Lewica oczekuje też zwołania komisji edukacji w związku z uruchomieniem stacjonarnych zajęć dla klas I-III. Według ankiety przeprowadzonej przez stołeczny ratusz, ponad 70 proc. nauczycieli jest chętnych, by się zaszczepić. 

Posłuchaj
13:58 2021_01_14 08_44_53_PR3_Salon_polityczny_Trojki_for_media.mp3 Konstanty Radziwiłł: w żadnym kraju nauczyciele nie są pierwszą grupą szczepioną (Salon polityczny Trójki)

 

Szczepienia PAP-1200.jpg
Dr Michał Sutkowski: do wakacji możemy zaszczepić nawet 30 proc. populacji

– Z całą pewnością ta sekwencja szczepienia tzn. najpierw służba zdrowia, potem najstarsi seniorzy, potem trochę młodsi seniorzy, jest ugruntowana w wiedzy epidemiologicznej i nie widzę powodu, żeby to zmieniać pod wpływem różnego rodzaju emocji – powiedział Konstanty Radziwiłł, wojewoda mazowiecki i były minister zdrowia.


  Polskie Radio/Salon polityczny Trójki – Konstanty Radziwiłł


  Jak zauważył, "jest taki czas trochę wojenny" i powinniśmy bardziej słuchać ekspertów i wykonywać procedury. Dodał, że proponowanie dróg na skróty może komuś intuicyjnie wydawać się sensowne, ale w żadnym kraju nauczyciele nie są pierwszą grupą szczepioną.

  – Nie ma żadnego powodu, żeby Polska tutaj wytyczała własną ścieżkę – ocenił.

  Gość Trójki mówił też o tempie szczepień w Polsce oraz odniósł się do zapowiadanego przez niektórych restauratorów otwarcia lokali mimo obowiązujących obostrzeń.

  ***

  Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
  Prowadzi: Bartłomiej Graczak
  Gość: Konstanty Radziwiłł (wojewoda mazowiecki)
  Data emisji: 14.01.2021
  Godzina emisji: 8.45

  fc/pr

  Czytaj także

  Wojewoda mazowiecki: 23,7 mln zł dofinansowania na organizację Szpitala Południowego w Warszawie

  Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 16:12
  - Kilka dni temu otrzymałem decyzję, że 23,7 mln zł z funduszu przeciwdziałania COVID-19 zostanie przeznaczone na przyspieszenie dokończenia budowy i prac wykończeniowych w Szpitalu Południowym, a także na zakup wyposażenia, którego Agencja Rezerw Materiałowych by nie dostarczyła - poinformował w poniedziałek wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Niedzielski: 18 stycznia uczniowie klas I-III wrócą do szkół

  Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 17:16
  - Zdecydowaliśmy o utrzymaniu od 18 stycznia wszystkich dodatkowych obostrzeń oprócz uruchomienia nauczania stacjonarnego w klasach I-III w szkołach podstawowych - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.
  rozwiń zwiń