X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Szczerski: ocena całej kadencji Donalda Trumpa jest dla Polski korzystna

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 09:00
– Czym innym jest ocena bardzo krytyczna tego, co wydarzyło się na Kapitolu 6 stycznia, czym innym jest ocena na chłodno, obiektywna dorobku prezydenta Trumpa i całej jego kadencji – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Krzysztof Szczerski. 
Krzysztof Szczerski
Krzysztof SzczerskiFoto: PR

Wiceprezydent USA Mike Pence odrzucił we wtorek apele Demokratów, by po wydarzeniach na Kapitolu uruchomił procedurę z 25. poprawki konstytucji, która mówi o usunięciu ze stanowiska urzędującego prezydenta.

trump_forum1200.jpg
"To koniec". Szef Republikanów uważa, że Trump zasługuje na impeachment

Pence wezwał parlamentarzystów, by "unikali działań, które jeszcze bardziej dzieliłyby i rozpalały pasje". Jednocześnie serwis YouTube zawiesił na 7 dni kanał prezydenta Trumpa za podżeganie do przemocy. Wcześniej prezydenta USA zablokowały Twitter, Facebook, Instagram, Snapchat i Twitch.

Posłuchaj
13:26 2021_01_13 08_44_51_PR3_Salon_polityczny_Trojki_for_media.mp3 Krzysztof Szczerski: ocena całej kadencji Donalda Trumpa jest dla Polski i dla relacji polsko-amerykańskich korzystna (Salon polityczny Trójki)

"Ocena całej kadencji Donalda Trumpa jest dla Polski korzystna"

donald trump free shutter 1200.jpg
Donald Trump: wolność słowa jest atakowana jak nigdy wcześniej

– Ich największą wartością było to, że były miejscem spotkań ludzi o bardzo różnych poglądach – powiedział Krzysztof Szczerski o mediach społecznościowych w kontekście blokady kont Donalda Trumpa. – Jeśli będzie tak, że te media staną się kolejną bańką lewicowo-liberalną, nie dowiemy się, co myślą ludzie inaczej niż my widzący świat, to one stracą przede wszystkim swoją atrakcyjność – ocenił. 


Polskie Radio/Salon Polityczny Trójki – Krzysztof Szczerski

Odnosząc się do wydarzeń na Kapitolu, Krzysztof Szczerski podkreślił, że trzeba je oddzielić od oceny dorobku Trumpa i jego prezydentury. 

– Zwłaszcza z punktu widzenia polskiego, ocena całej kadencji Donalda Trumpa jest dla Polski korzystna i dla relacji polsko-amerykańskich korzystna – stwierdził. 

Cenzura w internecie free shutt-1200.jpg
Cenzura w mediach społecznościowych. Prof. Lewicki: niesłychane, jak łatwo demokracja wpada w totalitaryzm

Impeachment "kwestią wewnętrznych emocji"

– Nie powinniśmy ulegać narracji, że to oznacza głęboką słabość Ameryki, bo to dla nas jest niekorzystne, żeby dać się namówić do frontalnego krytykowania USA jako państwa słabego czy upadłego. To po prostu jest niebezpieczne – podkreślił.

Gość Trójki ocenił też, że "procedura impeachmentu jest nie do wykonania w ciągu kilku dni" i jest to "raczej kwestia wewnętrznych emocji".

Krzysztof Szczerski mówił też o przyszłej współpracy z administracją Joe Bidena. 

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Krzysztof Szczerski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta, pełnomocnik ds. utworzenia Biura Polityki Międzynarodowej Prezydenta RP
Data emisji: 13.01.2021
Godzina emisji: 8.45

pr

Czytaj także

Krzysztof Szczerski: jesteśmy zwycięzcą ery Trumpa w relacjach międzynarodowych

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 23:23
- Jesteśmy zwycięzcą ery Trumpa w relacjach międzynarodowych; stworzyliśmy dobre, własne instrumenty relacji polsko-amerykańskich takie jak Trójmorze, umowa wojskowa czy kontrakty gazowe - podkreślił podczas VI Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej" szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczerski o słowach prezydenta dotyczących wydarzeń na Kapitolu: najwłaściwsza reakcja

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 07:57
- Cały świat zareagował mniej więcej tak, jak prezydent Andrzej Duda. To była właściwa reakcja - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Szczerski, odnosząc się do reakcji prezydenta ws. zamieszek na Kapitolu. - Nie jest dobrą praktyką w relacjach międzynarodowych pouczanie siebie nawzajem - dodał pełnomocnik głowy państwa ds. utworzenia Biura Polityki Międzynarodowej Prezydenta RP.
rozwiń zwiń