X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Piotr Müller: utrzymanie i ew. modyfikacja obecnych obostrzeń to wariant najbardziej prawdopodobny

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 09:30
– Analizy nie są optymistyczne. Najprawdopodobniejszy wariant to utrzymanie obecnych obostrzeń, z ewentualnymi modyfikacjami – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia rzecznik rządu Mateusza Morawieckiego Piotr Müller.
Piotr Mller
Piotr MüllerFoto: Polskie Radio

Piotr Müller był gościem Beaty Michniewicz w "Salonie Politycznym Trójki". Rzecznik rządu zwracał uwagę na to, że istnieje realne ryzyko zwiększania się ilości zachorowań już w przyszłym tygodniu.

Posłuchaj
14:33 2021_01_08 08_45_07_PR3_Salon_Polityczny_for_media.mp3 Piotr Müller: obostrzenia zostaną, ale będą modyfikacje (Salon Polityczny Trójki)
 

– Dzisiaj, najpóźniej w poniedziałek, przedstawimy rekomendacje dla szkół – powiedział.

koronawirus 1200 shutterstock.jpg
"To efekt spotkań świąteczno-noworocznych". Lekarz o wzroście zachorowań na COVID-19

Modyfikacje złagodzą czy zaostrzą obostrzenia?

Rzecznik rządu wskazywał, że analizy nie są optymistyczne i najprawdopodobniejszy wariant to utrzymanie obecnych obostrzeń, z ewentualnymi modyfikacjami.

– Ogniska koronawirusa są rozproszone po całej Polsce, więc wszelkie zasady będą wprowadzane jednolicie dla całej Polski – poinformował słuchaczy.

Czytaj także:

Polityk podkreślał, że nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzji ws. obostrzeń. – Nie możemy wykluczyć żadnego wariantu. Obostrzenia mogą zostać złagodzone lub zaostrzone. Omówimy to dziś podczas spotkania Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego – mówił.

covid szczepionka free shutt 1200 .jpg
Rośnie gotowość do szczepienia się przeciw COVID-19 wśród Polaków. Nowy sondaż

Co z propozycją Gowina, aby 18 stycznia uwolnić handel?

Piotr Müller odniósł się także do propozycji Jarosława Gowina, aby 18 stycznia uwolnić handel. - Otwarcie handlu to ryzyko zwiększenia ilości zachorowań, a jego zamknięcie to ograniczenia pewnej części życia gospodarczego. Nie jest to łatwa decyzja - tłumaczył.

Czytaj także:

Rzecznik mówił także o ewentualnym zakupie szczepionek poza Unią Europejską. – Jeżeli chodzi o zakup szczepionek poza mechanizmem w ramach Unii Europejskiej, podjęliśmy działania. Nie chcę o nich mówić, ponieważ to towar deficytowy w skali światowej – dodał.

Salon polityczny Trójki - Piotr Müller/Polskie Radio

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Piotr Müller (rzecznik rządu)
Data emisji: 08.01.2021
Godzina emisji: 8.45

ks/kr


Czytaj także

Lekarz z WUM ujawnia: zachęcano nas, żeby na szczepienia wziąć kolegów

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 13:24
- Władze WUM wystosowały do nas pismo, w którym zachęcały do rejestracji na szczepienia. W piśmie była też mowa, żeby zapraszać znajomych i kolegów. To zadziwiająca sytuacja, gdyż kampus ma dziesiątki tysięcy pracowników naukowych i wielu pacjentów z grupy ryzyka - powiedział w rozmowie z portalem tvp.info lekarz pracujący na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Propozycję przyjąłem w dobrej wierze". Kolejny samorządowiec przyznał się do zaszczepienia poza kolejką

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 15:56
Andrzej Pietrasik, burmistrz Płońska, poinformował, że został zaszczepiony przeciwko koronawirusowi poza kolejnością. Stwierdził, że zrobił to w dobrej wierze i na prośbę placówki leczniczej. Co ciekawe, kiedy kilka dni temu reporterzy pytali o sprawę samego burmistrza, jak i centrum medyczne, odpowiedzi były zupełnie inne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Samorządy są i będą ważnym partnerem". Dworczyk o Narodowym Programie Szczepień

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 16:09
- Samorządy są i będą ważnym partnerem, jeśli chodzi o Narodowy Program Szczepień, w dwóch obszarach: wsparcia kampanii informacyjnej i profrekwencyjnej oraz organizacji transportu dla osób z ograniczoną mobilnością - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń