X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jarosław Gowin o tarczach finansowych: do 45 branż trafi kwota ponad 20 miliardów złotych

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 09:27
– Poszczególne firmy będą dostawały kwoty naprawdę znaczące. Generalnie rzecz biorąc polska gospodarka w pandemii daje sobie radę relatywnie dobrze na tle innych krajów europejskich – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Jarosław Gowin, wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii.
Jarosław Gowin
Jarosław GowinFoto: PR

Rząd przyjął we wtorek uchwały ws. Tarczy Finansowej PFR 2.0 dla mikro, małych i średnich firm oraz noweli Tarczy Finansowej PFR 1.0.

paweł borys 1200.jpg
Tarcza Finansowa PFR 2.0. Paweł Borys wyjaśnia, kto może z niej skorzystać i na jakich zasadach

Jarosław Gowin przypomniał w "Salonie politycznym Trójki", że dzięki temu do 45 branż trafi łącznie 20 miliardów złotych  jako nowe wypłaty i umorzenia.

– Rząd nie ma takich instrumentów, aby pochylić się nad każdą z firm z osobna. Pod tym względem dużo większe możliwości mają np. samorządy. Już wkrótce ogłosimy program pomocy dla gmin górskich – dodał wicepremier.


Posłuchaj
14:11 2021_01_07 08_44_54_PR3_Salon_polityczny_Trojki_for_media.mp3 Jarosław Gowin: poszczególne firmy będą dostawały kwoty naprawdę znaczące (Salon polityczny Trójki)

 

Będą dodatkowe restrykcje?

Gość Trójki zabrał głos również w kwestii ewentualnych nowych obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa.

– Na razie jest za wcześnie na jakiekolwiek prognozy dotyczące lockdownu. Widzimy, że zaostrzone restrykcje wprowadzone w naszym kraju przynoszą efekty - tłumaczył minister rozwoju, pracy i technologii. – Musimy przede wszystkim koordynować proces szczepień. O wszelkich decyzjach dotyczących ewentualnego przedłużenia, skrócenia, czy też rozluźnienia rygorów sanitarnych będziemy informować w przyszłym tygodniu – podkreślił.

Salon Polityczny Trójki - Jarosław Gowin/Polskie Radio

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Jarosław Gowin (wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologi)
Data emisji: 07.01.2021
Godzina emisji: 8.44

mr/kr

Czytaj także

"Takie sytuacje są naganne". Anna Maria Żukowska o szczepieniach celebrytów

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 09:23
– Jestem tym faktem rozgoryczona, takie sytuacje są naganne i nie powinny mieć miejsca. Nie tłumaczy tego wyjaśnienie, "żeby dawka się nie zmarnowała" – powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia Anna Maria Żukowska (Lewica), komentując szczepienie poza kolejnością osób spoza grupy zero.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozporządzenie KE ws. praworządności. Kaleta: w terminie do dwóch miesięcy zostanie złożona skarga

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 09:23
– Rozporządzenie pozwala Komisji Europejskiej pod presją finansową ingerować w funkcjonowanie organów polskiego państwa. Tego polska konstytucja nie przewiduje – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Sebastian Kaleta z Solidarnej Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tarcze finansowe PFR dla mikro, małych i średnich firm obejmą 45 branż

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 16:42
Rząd przyjął w ostatni wtorek uchwały ws. Tarczy finansowej 2.0 PFR dla mikro, małych i średnich firm oraz noweli Tarczy finansowej 1.0 PFR - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Dotąd na działania antykryzysowe wydano ponad 172 mld zł.
rozwiń zwiń